Menu
Menu
22.02.2024

«Загадкова класика» – Галицький камерний оркестр та художник Сергій Музика поєднають музику і малярство в одній благодійній мистецькій програмі

Як відомо, саме музикою можна передати те, про що неможливо сказати, і те, про що неможливо мовчати. Очевидно, в цьому і полягає одна із її загадок. А скільки ж їх – загадок та таємниць ще існує у цього виду мистецтва, яке називають ліками для розуму, поезією повітря чи звуками почуттів? Відшукати відповідь на це запитання разом із глядачами сподіваються артисти Муніципального Галицького камерного оркестру у концерті «Загадкова класика». Відбудеться захід в Українському Домі у неділю, 25 лютого 2024 року. Важливо підкреслити, що цей концерт є благодійним, на підтримку ЗСУ.

У програмі із цією інтригуючою назвою звучатимуть дуже цікаві твори – як шалено популярні, так і мало відомі, які хочеться для себе відкривати. Такими будуть, зокрема, два концерти українського композитора XVIII століття Дмитра Бортнянського. Це Хоровий Концерт №3 в обробці для струнного оркестру та Концерт для клавесину і струнного оркестру, який було віднайдено і розшифровано лише у 80-х роках двадцятого століття. Соло на клавесині виконає прекрасний піаніст Віталій Бобровський.

Ще одним із способів, аби спробувати розгадати загадки класики, у концерті стане музика Йогана Себастьяна Баха – видатного німецького композитора та органіста XVIII століття. У програмі звучатиме Концерт для двох скрипок з оркестром ре-мінор – один із найвідоміших і найуспішніших творів композитора, який також відноситься до тих, що й досі виконуються найчастіше. Солістки – молоді талановиті скрипальки Анастасія Шілінговська та Ангеліна Логвись, для яких цей виступ є дебютом перед широкою публікою шанувальників оркестру.

Але основне завдання щодо розкриття секретів популярності класичної музики і любові до неї слухачів, яка триває вже понад три століття, покладатиметься на Оркестрову сюїту №2 сі-мінор Й.С. Баха. Сім частин цього твору складають унікальну музичну мозаїку, елементами якої, скажімо, є легке, як подих весняного вітерця, Рондо, стрімке, наче бурхлива річка, Бурре, романтичний і ніжний, немов перше побачення, Полонез чи іскрометний та повний шарму Жарт. Неординарність викладу сюїти у цьому концерті полягатиме ще в тому, що солюючим інструментом буде скрипка, а не флейта, як це задумано автором в оригіналі. Звучатимуть ці дзвінкі та яскраві сольні партії у виконанні чудової скрипальки Оксани Довгань.

Але і це ще не все. Загадки класики допоможе привідкрити під час концерту ще один вид мистецтва – малярство. Не дарма кажуть, що художники і музиканти дуже схожі, тільки перші пишуть свої картини на полотні, прикрашаючи світ кольорами і формами, а другі – на тишині, наповнюючи її звуками. Відтак свою колекцію, яка теж повністю відповідає назві «Загадкова класика», представить тернопільський художник Сергій Музика. До експозиції увійде 27 мистецьких робіт, створених в авторській манері, у яких домінує символічна візія митця на світобудову, яка дуже тонко і виразно перегукується з чіткою та глибокою музика Баха. Автор послуговується філософськими доктринами Григорія Сковороди, герменевтики, феноменології, відтак його роботи, що проектують світ свідомості, феноменів через образи, кольори та форми, накладаючись на музику, створять свою неповторну ауру для звучання і розуміння музики.

Отож, запрошуємо усіх шанувальників мистецтва на програму «Загадкова класика». Чекаємо у неділю, 25 лютого, о 17 годині. Вхід вільний. Живий звук.

Джерело: lypa.com.ua

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World