Menu
Menu
23.05.2024

Юне дарування Дніпропетровщини: 16-річна дівчина увійшла до ТОП-10 кращих гітаристів світу

Софія Жернових, ім’я цієї дівчини, учениці Нікопольського муніципального художнього училища, внесено до Державного реєстру України. Вона є стипендіатом Президентського фонду Леоніда Кучми. Вже в 16 років вона грає на гітарі найскладнішу музику, причому так, що не кожен дорослий віртуоз може її зрозуміти.

Софія почала навчатись грі на гітарі з п’яти років і цей інструмент вона обрала сама.

Мама каже: «У нас вдома двері до музики відкриті для дітей завжди, а зайти туди чи не зайти, діти вирішують самі»

Її першим і поки єдиним учителем став тато – Михайло Жернових. Він багато років викладає гру на гітарі та баяні в Нікопольській міській школі мистецтв. Соня зростає в сім’ї музикантів. Тут для кожного музика – це цілий Всесвіт, стиль життя та основне заняття. Мама – викладачка гри на фортепіано, тато – на гітарі та баяні, з бабусь одна викладає гру на фортепіано, інша грає на баяні. Прадід був реґентом у церковному хорі, старший брат – студент Сінгапурської консерваторії, а дядько – гітарист зірок української естради, таких як Іво Бобул, Серьога (Сергій Пархоменко), Наталя Могилевська та інших.

Нещодавно талановита нікопольчанка Софія Жернових вступила до однієї з найстаріших консерваторій Франції – Паризької вищої національної консерваторії, зайнявши одне з двох бюджетних місць за класом гітари. Відбір проводився серед досвідчених музикантів, але Софії вдалося не просто обійти конкурентів, її одразу зарахували на третій курс.

«Якщо чесно, я не думала, що вступлю. Я вірила у свої сили, але хтозна, який у них менталітет. Тому я у щоці, дуже приємному», – зізнається музикантка.

Зараз юна музикантка з Нікополя готується до переїзду в Париж. Поглиблено займається музикою та вчить французьку.

Автор: Ілона Мартем'янова

Джерело: mis.dp.ua

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World