Menu
Menu
13.12.2023

"Від російської музики відмовились". Оркестр "Ренесанс" з Маріуполя виступить у лютому в Італії до роковин вторгнення

Камерний оркестр "Ренесанс" Маріупольської камерної філармонії готується до виступу в Італії. Концерт відбудеться у лютому 2024 року. Як готуються до виступу оркестранти та що планують виконати на концерті розповів Суспільному головний диригент оркестру Василь Крячок.
В програмі звучатимуть твори українських композиторів. Також — реквієм Моцарта, розповів Василь Крячок.

"Реквієм Моцарта — це цілий відділ: хор, солісти, оркестр. А перший відділ буде українська класика — Березовський, Бортнянський, Скорики, Гаврилець. Сучасна українська музика і хорова українська музика. Чисто українська музика буде", — поділився планами головний диригент камерного оркестру "Ренесанс".

Камерний оркестр "Ренесанс" маріупольської камерної філармонії репетирує щодня впродовж чотирьох годин. В оркестрі п'ятеро музикантів з Маріуполя. "Зібрали, хто був рядом. Кого можна було запросити", — пояснює диригент.

До них долучились оркестранти з інших регіонів: їх відбирали за конкурсом.

"З Луганської та Сєвєродонецької філармонії, потім приїхали з Харкова, Запоріжжя, та доповнили до повного штату з київських колективів кращих з кращих музикантів. Оркестр в повному штаті", — розповів Василь Крячок.

"Я його називаю — камерний оркестр "Ренесанс" Маріупольської камерної філармонії в оновленому складі на період окупації міста". Віолончелістка Вероніка Нікітіна-Гаврилова — з Маріуполя. Теж готується до виступу в Італії. Жінка розповіла, зі своїм інструментом не розлучається.
"Завдяки тому, що ми в Києві, більше можливостей. У нас більше концертів. Ми граємо в філармонії. Ми їздили за кордон", — розповіла віолончелістка.

Камерний оркестр "Ренесанс" Маріупольської камерної філармонії підготовка Київ виступ Італія
Віолончелістка з Маріуполя Вероніка Нікітіна-Гаврилова, Київ. Кадр з відео Суспільне Донбас
Виступ оркестру "Ренесанс" Маріупольської камерної філармонії має відбутися в Італії 23 лютого 2024 року — до других роковин вторгнення Росії в Україну. Фінансує маріупольську філармонію Маріупольська міська рада — з міського бюджету, додав диригент "Ренесансу" Василь Крячок.

Джерело: suspilne.media

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World