Menu
Menu
14.08.2023

У столиці прозвучить давня європейська музика часів середньовіччя та бароко

14-го та 15-го серпня в Інституті проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України пройдуть фінальні концерти з програми ювілейного XX Міжнародного Фестивалю Давньої Музики у Львові.

Це єдиний вітчизняний фестиваль, що так широко, на найвищому професійному рівні представляє давню європейську музику різних напрямків: вокальну та інструментальну, оперну та ораторійну, церковну і світську.

Фестиваль був започаткований видатним музикознавцем і композитором Романом Стельмащуком. Після передчасної смерті Романа Степановича 2015 року музичний форум очолила керівниця вокального ансамблю «A cappella Leopolis», також заснованого Стельмащуком, Людмила Капустіна.

Цьогоріч фестиваль проходить за опіки Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, під егідою проєкту «Україна. Музи не мовчать», який створила філармонія після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Одним із партнерів фестивалю є Національна академія мистецтв України.

У фестивальні дні для поціновувачів музики будуть представлені п’ять оригінальних, добре продуманих програм із творів українського та європейського Середньовіччя, Ренесансу, бароко й раннього класицизму.

У столиці концертів пройде два. Виступають вітчизняні виконавці, а також Норберт Роденкірхен (Німеччина) та Бенджамін Беґбі (Франція).

14-го серпня у концертно-виставковому залі Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України відбудеться концерт «Музичні мости». Виконавці Сергій Гаврилюк (барокова скрипка) та Анна Іванюшенко (клавесин) представлять твори Максима Березовського, Дмитра Бортнянського, Йоганна Себастьяна Баха, Жана-Франсуа Дандріє, Клода Бальбатра та інших композиторів. Анна Іванюшенко переконана: «Музика бароко завдяки своїй гармонії та абсолютно безкорисливій красі здатна лікувати душі»

15-го серпня на меломанів чекає концертна програма «Скиталець. Мандрівні пісні Середніх віків». Виконавці: всесвітньо відомий ансамбль «Sequentia», авторитетний інтерпретатор середньовічного музичного репертуару у складі Бенджаміна Беґбі (вокал, середньовічна арфа) і Норберта Роденкірхена (середньовічні флейти), а також спеціально запрошений український мультиінструменталіст Всеволод Садовий. У їхньому виконанні прозвучать давні епічні твори, які відсилають до теми подорожей — як реальних, доволі складних і небезпечних мандрів дорогами старої Європи, так і до алегоричних подорожей душі до спокути та самопізнання.

Коли: 14 та 15 серпня. Початок о 18:00.
Де: Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України, вул. Євгена Коновальця, 18д
Вхід на концерти вільний.

Цієї неділі, 13 серпня у Музичному салоні Національної філармонії України відбудеться концерт «Метаморфози. Українська фортепіанна мініатюра» від Львівського театру імені Франца Кафки. У програмі — шедеври української фортепіанної мініатюри.

Марія КАТАЄВА

Джерело: vechirniy.kyiv.ua

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World