Menu
Menu
02.09.2023

У Львові визначили переможців другого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика

У межах конкурсу троє переможців та лауреат спеціальної премії отримають грошові винагороди.

Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика започаткували у Львові у 2021 році у пам’ять про видатного українського композитора Мирослава Скорика. Конкурс організовує і проводить Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика спільно з департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА.

Партнером конкурсу є Львівська організація Національної Спілки композиторів України (ЛОНСКУ).

На конкурс було подано вісім партитур і передано на оцінювання міжнародному журі. Переможців визначали за шістьма критеріями оцінювання поданих на Конкурс партитур:

  •     Композиторська професійна майстерність
  •     Якість нотного запису
  •     Ідея, концепція і форма
  •     Майстерність володіння оркестровим письмом
  •     Прояв композиторської індивідуальності
  •     Елементи новаторства

Згідно з результатами оцінюваннями, три композиції-переможці отримали по 320, 278 та 246 балів відповідно.

І місце — партитура під кодом “Jupiter141”, Концерт для віолончелі та оркестру «Concellastra» (автор Юрій Пікуш, м. Дніпро)

II місце — твір із символом “siddal”, Поема для контрабаса та оркестру «Antonych-fragments» (авторка Рената Сокачик,  м. Ужгород)

III місце —  твір із символом “Seishin”, Концерт для віолончелі з оркестром № 1 «Картини війни» (автор Нікіта Іванченко,  м. Маріуполь)

Трьох переможців відзначать винагородами відповідно у 200 000 грн (брутто), 170 000 грн (брутто) та 130 000 грн (брутто). Крім цього, їхні твори прозвучать на концерті 29-го Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» (за участі Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії, диригент — Вінсент Козловський).

Спеціальну премію Конкурсу від Оани та Сімона Камартін — присудили твору під кодом «Cookie Monster» («Монолог-діалог-полілог» для контрабаса та оркестру, автор Остап Мануляк,  м. Львів). Її грошовий еквівалент складатиме 750 євро.

Нагородження переможців відбудеться 1 жовтня у Львівській національній філармонії.

«Започаткування цього конкурсу вважаю дуже важливим і своєчасним. Це відбулося в перші дні після поховання Мирослава Михайловича, коли ми зустрілись у Львівській обласній державній адміністрації разом з його родиною, з департаментом культури й, очевидно, багато говорили – яким чином ми будемо надалі вшановувати ім'я Скорика і популяризувати його? Як його ім'я може надати імпульс для подальшого розвитку української академічної музики? І ось: Львівська філармонія стала імені Мирослава Скорика, віднедавна філармонія знаходиться на вулиці Мирослава Скорика – вже вдруге філармонія буде проводити конкурс композиторів імені Мирослава Скорика. Ця ініціатива вже дає хороші плоди, але в майбутньому, я певен, їх буде щораз більше.

До роботи в журі Конкурсу ми запросили сучасних українських музичних діячів: не тільки композиторів, виконавців, а й музикознавців, людей, які мають широкий світогляд та досвід у світі сучасної музики. Цьогоріч це Юрій Ланюк, Богдана Фроляк, Іван Небесний, Кармелла Цепколенко та Назарій Стець. Важливо для нас також залучати міжнародних партнерів – з одного боку, щоб використати їхній виконавський та організаційний досвід: наприклад, Єжи Корновіч є багаторічним головою спілки композиторів Польщі, Вінсент Козловський – відомий польський диригент.

Віримо, що переможці з шаною нестимуть високе реноме Конкурсу та пам’ятатимуть внесок Мирослава Скорика, діяча, що виховав цілі покоління українських композиторів», – зазначив генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп. 

Джерело: loda.gov.ua

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World