Menu
Menu
12.08.2023

У Львові стартує всеукраїнський майстерклас для симфонічних диригентів

Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика спільно зі Студентським науково-творчим товариством “Octopus” організовує всеукраїнський майстерклас для симфонічних диригентів. Унікальна співпраця державної інституції зі студентами музичних вишів України стане першим кроком до створення освітньої платформи для набуття практичних навичок молодих музикантів.
У рамках партнерства головний диригент Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії Теодор Кухар виступить ментором проєкту. Відтак з 11 по 15 серпня 2023 року шість активних учасників майстер-класу матимуть змогу стати за пульт одного з найдавніших та найвідоміших оркестрів України, вдосконалити свої навички диригування, а також виступити у філармонічному гала-концерті, що стане підсумком події.

Молоді талановиті диригенти зможуть отримати знання від досвідченого диригента, ментора майстеркласу Теодора Кухара, дослідити питання відчуття балансу звуку, детально попрацювати над мануальною технікою, навчитися тонкощів психології впливу диригента на оркестр, розвинути вміння надихати оркестрантів творити музику.

І втілять ці знання на прикладі найвідоміших симфонічних творів! Завітайте на концерт і відчуйте оркестрову могутність та радість від свята музики.

Диригентський майстер-клас передбачатиме пʼять днів плідної роботи над трьома симфоніями під керівництвом маестро Теодора Кухара з двома концертмейстерами та Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії; пʼять репетицій з Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії та участь у гала-концерті 15 серпня.

У програмі — В. А. Моцарт. Симфонія №41 до мажор; Л. Бетховен. Симфонія №2 ре мажор; А. Дворжак. Симфонія №9 мі мінор “З Нового світу”.

Партнером проєкту виступить благодійний фонд “Відкрита музика міста”, що опікується підтримкою молодих музикантів в Україні.

Довідка про організаторів:

Теодор Кухар — американський диригент українського походження, володар численних нагород та найбільш записуваний диригент свого покоління. У 2022 маестро очолив Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії. Нещодавно оркестр під його батутою повернувся з величезного гастрольного туру США, виступивши у 20 штатах та зігравши 40 концертів у всесвітньо відомих залах, в тому числі й Carnegie Hall.

Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії — творчий колектив із 120-літньою історією, один з найбільших українських оркестрів, який береже кращі традиції європейського музикування та представляє бренд Львівської національної філармонії у світі.

Симфонічний оркестр є постійним учасником міжнародних фестивалів в Україні та за її межами. Колектив з успіхом гастролював у багатьох країнах світу, зокрема, у США, Польщі, Італії, Іспанії, Франції, Швейцарії, Німеччині, Нідерландах та ін. Впродовж останніх сезонів оркестр здійснив низку важливих записів для великих міжнародних лейблів. Серед них — Naxos та Brilliant Classics.

Студентське науково-творче товариство “Octopus” — спільнота ініціативних студенток та студентів Національної музичної академії України, що є платформою для позаакадемічної освіти та пошуку можливостей для отримання практичного досвіду молодим музикантам_кам. За три роки команда “Octopus” стала ініціатором та організатором десятків різноманітних культурних проєктів, зокрема Міжнародної конференції “Fresh Science”, що обʼєднала понад 40 учасників_ць з України, США, Канади, Австралії, Кореї, Угорщини, Франції, Литви, а також проєкту Music Student Exchange з Монреальською студентською організацією Vivier InterUniversitaire (Канада).

Ольга МАКСИМ’ЯК

Джерело: photo-lviv.in.ua

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World