Menu
Menu
19.09.2023

У Львівській філармонії відсвяткували ювілей Віктора Камінського

Розпочала програму духова музика композитора, а саме молитва “Te Deum”, соло в якій виконав керівник та концертмейстер оркестру Володимир Дуда

Друзі, колеги-композитори, знані музиканти та студенти ввечері 14 вересня наповнили залу імені Станіслава Людкевича. Всі вони прийшли привітати з ювілеєм відомого українського композитора Віктора Камінського.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу філармонії.

Програму концерту до 70-річчя, яку склали кращі твори Маестро виконував оркестр, з яким Віктора Камінського пов’язують довгі роки плідної співпраці

Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова” під орудою Тараса Вергуна. Солювали Софія Соловій, Оксана Рапіта, Катерина Шалайська та Олена Мацелюх.

Твори вибрані до програми якнайкраще розкривали талант Віктора Камінського в різних жанрах його творчості.

За словами української музикознавиці, докторки мистецтвознавства Любові Кияновської: ““Щодо творчості Віктора Камінського можна перефразувати відомий вислів Бетховена “Більше виразу, аніж зображення”, як “Більше виразу аніж експерименту”. Тому він не цурається жодних джерел, жодних жанрів і однаково добре почуває себе в інструментальному концерті, літургії, естрадній пісні, театральній музиці, чи фортепіанній мініатюрі. Для нього не існує високих та низьких жанрів”.

Розпочала програму духова музика композитора, а саме молитва “Te Deum”, соло в якій виконав керівник та концертмейстер оркестру Володимир Дуда.

Продовжив вечір твір-присвята Мирославу Скорику “Leopolis concerto grosso” Віктора Камінського, який ще називають зізнанням в любові до міста, ця музика якнайкраще увібрала в себе звукові ландшафти Львова: звучання органу, яке в творів відтворила солістка Олена Мацелюх, величних храмів, раптові зміни динаміки та настроїв єднаються в музиці, як і контрастні барви історії самого Леополіса.

Вечір продовжили пʼєса за однойменною працею Фрідріха Ніцше “Мандрівник і його тінь” та “Супергармонія в ритмах Океану” на тему пісні Святослава Вакарчука, в яких солювала Катерина Шалайська.

Також вперше за довгий час прозвучав один із найзагадковіших творів композитора Диптих “З Жюлі д’Аспермон” для мецо-сопрано і камерного оркестру на вірші Лідії Мельник, який разом з “Віртуозами Львова” виконала Софія Соловій.

Завершувала вечір ще одна присвята – Концерт “Памʼяті Василя Барвінського” для фортепіано та камерного оркестру. Солювала в якому Оксана Рапіта. Трагічна доля та великий талант Барвінського продовжують плекати мужність, відданість своїй країні та незламність. Для Віктора Камінського, також уродженця Тернопільщини, Барвінський став одним з орієнтирів на творчому шляху.

Джерело: 4studio.com.ua

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World