Menu
Menu
09.04.2024

У Харкові відбудеться KharkivMusicFest – єдиний музичний фестиваль, який проходить попри війну

Фестиваль стартує 13 квітня 2024. Відкриє KharkivMusicFest грандіозний концерт, який відзначиться кількома прем’єрами, повідомляє Інфосіті.

Зокрема, організатори анонсували виступ диригента Рока Фаргаса (Іспанія – Німеччина) із Національним ансамблем солістів «Київська камерата» та прем’єру твору молодого українського композитора Золтана Алмаші «Місто Марії», присвяченого Маріуполю.

Рок Фаргас буде вперше диригувати в Харкові. Він єдиний іноземний артист, який мав сміливість погодитись на виступ в нашому місті.

Програма концерту-відкриття KharkivMusicFest:

Бела Барток – «Дивертисменто для струнних»,
Віталій Губаренко – «Концерт для флейти»,
соло – Дмитро Кузьмін,
Фелікс Мендельсон – «Струнна симфонія №9 до мінор»,
Золтан Алмаші – «Місто Марії»,
Олександр Козаренко – Концерт «Рутено» для фортепіано,
соло – Дмитро Таванець,
Володимир Зубицький – «Концерт для скрипки»,
соло Богдана Півненко.
«Наш фестиваль – це демонстрація того, що прифронтовий Харків живий і залишається культурним центром, – коментує Сергій Політучий, президент фестивалю KharkivMusicFest. – В програмі відкриття фестивалю – твори композиторів, пов’язані з Харковом: Бела Барток, Віталій Губаренко, Фелікс Мендельсон та українці Золтан Алмаші, Олександр Козаренко, Володимир Зубицький. Так, угорський композитор та знавець національного мелосу Бела Барток на початках ХХ сторіччя перебував з концертами у Харкові, про що в архівах залишились афіша й рецензії. Віталій Губаренко – харківець, який саме тут починав свою блискучу композиторську й педагогічну кар’єру і його музика повертається до міста у рік його 90-річчя. Фелікс Мендельсон-Бартольді – особистість, яка всьому світову повернула ім’я Й.С.Баха. Український композитор та справжній філософ в музиці Олександр Козаренко є автором багатьох творів, що вже стали класикою. Його творчий шлях – це свідоме відкриття світові українських композиторів – Миколи Лисенка, Анатолія Кос-Анатольського, Бориса Лятошинського, не випадково його називали «лицарем української музики». Дарує свою музику світові й український композитор Володимир Зубицький – яскравий виконавець, віртуоз, частий гість Харкова, автор численних віртуозних творів. Один з таких – концерт для скрипки – надзвичайно складний як для оркестру, так й для соліста. Він існує в рукописі й ексклюзивно виконується «Київською камератою» і скрипалькою Богданою Півненко. І ще одна фестивальна прем’єра в програмі відкриття – «Місто Марії» молодого українського композитора Золтана Алмаші. Минулого року саме з його «Пори року» розпочався фестиваль. Участь «Київської Камерати» у відкритті фестивалю також має важливе символічне значення – 30-ти річчя діяльності оркестру та 75-ти річчя з дня народження Валерія Матюхіна – засновника колективу, уродженця Харкова».

Щоби потрапити на концерт-відкриття, організатори просять зареєструватися за посиланням.

Цього року фестиваль пройде з 13 квітня по 1 червня. В програмі фестивалю – концерти альтернативної програми, виступ «Дитячого оркестру» та «Фестивального оркестру», проєкти «Кольорова класика», «Чуттєвості», Kharkiv Art Therapy Days-2024, «Музичні читанки».

«Слухати. Чути. Відчувати» – новий меседж фестивалю, який працює у воєнний час, у воєнному місті. Ми зараз зовсім по-іншому прислухаємось до всього, що звучить навколо, – зазначає Юлія Ніколаєвська, професорка, програмна директорка фестивалю. – Ми слухаємо світ, який для нас змінився, але не просто слухаємо. Ми чуємо найменші нюанси, розрізняємо відтінки звуків. Ми стали більше чути тих, хто поруч. Ми дійсно стали більше відчувати життя – його біль, страх, страждання, радість. Наш фестиваль – про ситуацію, в якій опинився слухач часів війни, про відчуття й зміни, які відбуваються з нами, про важливість чуттєвості до часу, в якому ми живемо й гостроту почуттів. А ще – про творчу силу згуртованості в наш час, про те, що бентежить, надихає і підтримує».

Організатором фестивалю є фонд громади Харкова «Толока».

Автор: Ірина Куліченко

Джерело: izvestia.kharkov.ua

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World