Menu
Menu
08.01.2024

Свідок російської агресії: з-під завалів дістали фортепіано, на якому грав Роман Шухевич

Під ранок 1 січня росіяни "Шахедами" атакували музей Романа Шухевича у Львові. Згодом з-під завалів вдалося дістати фортепіано, на якому грав легендарний українець.

Про це у своєму фейсбуці розповів Львівський історичний музей. У ньому зазначили, що музичний інструмент Романа Шухевича збережуть.

Це цікаво Росія знищила Музей Шухевича: історія його заснування

Стане свідком агресії
Сьогодні з-під завалів нашим музейникам вдалось дістати фортепіано, на якому грав Роман Шухевич. Знищене, вигоріле... Збережемо як свідка акту російської агресії,
– зазначили у музеї.

Свідок російської агресії: з-під завалів дістали фортепіано, на якому грав Роман Шухевич - фото 536501
Свідок російської агресії: з-під завалів дістали фортепіано, на якому грав Роман Шухевич - фото 536500
Напередодні після розбору завалів Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича вдалося врятувати бронзове погруддя авторства Михайла Черешньовського. Відомо, що скульптура зазнала незначних пошкоджень. У музеї подякували службам, які долучилися та небайдужим музеям, котрі невпинно пропонують свою допомогу та участь
Раніше у Львівському історичному музеї зазначили, що внаслідок атаки втрачені меморіальні речі Романа Шухевича. Мовиться про стіл, крісла, фотель, те ж фортепіано. Погруддя, на щастя, вдалося дістати, хоч воно і зазнало певних пошкоджень.

Звернімо увагу, що решта 600 експонатів музею ще на початку повномасштабного вторгнення вивезли в інше місце. Всі вони перебувають у безпеці.

Читайте також Майже всі українці, які виїхали у 2023 році, повернулись до України – дослідження

Що стосується збитків, то вони сягають 2 мільйони 258 тисяч гривень. Це лише вартість будівлі. Збитки, пов'язані з втраченим майном, ще підраховують.

Джерело: maximum.fm

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World