Menu
Menu
31.05.2024

Оркестр INSO-Львів зіграє прем’єру британського композитора, присвячену жертвам війни в Україні

Симфонічний оркестр INSO-Львів виконає прем'єру проникливої "Павани" британського композитора Дерека Скотта, яку він присвятив жертвам війни в Україні
Про це повідомила Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика, інформує Еспресо.Захід

1 червня у межах 43-го Міжнародного фестивалю музичного мистецтва "Віртуози" симфонічний оркестр INSO-Львів виконає прем'єру проникливої "Павани" британського композитора Дерека Скотта, яку він присвятив жертвам війни в Україні.

Як розповів Дерек Скотт напередодні, приводом до написання твору стало бажання висловити співчуття тяжкому становищу України через вторгнення російських військ. "Внесок українців у Тодморден, місто, в якому я живу, _ розповів композитор, - був вагомим з кінця 1940-х років. У місті є український цвинтар, багато років існував український клуб..,Крім того, у мене є близький сусід, українець, родина якого все ще перебуває в Україні. Тому написати цю музику я був вмотивованим. У моїй композиції є кілька навмисних посилань на гімн України, а також коротке і більш невловиме відсилання до пісні "Ой у лузі червона калина". Це виконання буде для мене великою честю, і я захоплююся тією стійкістю, з якою музиканти ведуть культурну діяльність, поки Україна бореться з варварською агресією".

У філармонії також зазначили, що разом з оркестром виступлять уже відомі львівській публіці музиканти – польський контрабасист Кшиштоф Фірлюс та британський диригент Пол Манн. А в програмі - крім твору Дерека Скотта - віртуозний Концертний дивертисмент для контрабаса з оркестром відомого кінокомпозитора Ніно Роти, а також найбільш романтична з усіх симфоній фінського композитора Яна Сібеліуса — Симфонія № 1 мі мінор.

Джерело: zahid.espreso.tv

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World