Menu
Menu
30.08.2023

Львівський органний зал запрошує на вересневі концерти

У Львівському органному залі у вересні 2023 року заплановано 40 подій. Серед них – концерт музикантів з Литви, дві екскурсії, сольні виступи запрошених органістів з різних куточків України, нові програми від хору «Гомін», Луганського симфонічного оркестру та солістів Органного, а ще – концерти при свічках, джаз у виконанні симфонічного оркестру, інтерактивна дитяча подія та органний концерт для всієї сімʼї.

Про це повідомляє пресслужба Львівського органного залу.

Першою запрошеною виконавицею вересня в Органному стане органістка з Хмельницького Наталія Молдован, яка 2 числа привезе програму «Німецька органна музика».

7 вересня відбудеться «Концерт скрипкових сонат», де український скрипаль з Нідерландів Юрій Шундяк та піаністка з Одеси Олександра Грінченко виконають музику Віктора Косенка, Валентина Сильвестрова та твори інших європейських композиторів, написані під час Другої світової війни.

9 вересня звучатиме «Європейська органна музика» у виконанні Ольги Чундак з Ужгорода.

12 вересня відбудеться особливий концерт «Квіти і порох: Литва-Україна». Дует литовського піаніста Дарюса Мажинтаса та української солістки Надії Адамчук доповнить відеоінсталяція від литовських колег. Дарюс Мажинтас відомий своєю підтримкою України в часи російської агресії, зокрема піаніст одним з перших приїхав у деокуповани Ірпінь і влаштував там концерт просто неба.

Подія відбувається за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні та Почесного консульства Литовської Республіки у Львові.

28 вересня музику Баха виконає органістка з Києва Валерія Балаховська.

Череду симфонічних концертів в Органному залі розпочне 6 вересня «Блискуча класика» від Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії під дириґуванням Івана Остаповича. 17 вересня вони виконають найкрасивіші частини з симфоній Густава Малера на концерті «Малер Гала». А 21 вересня під дириґуванням Любомира Ліщука звучатиме «Джазовий симфонічний концерт». Завершить симфонічний марафон велике святкування 80-річчя Луганської обласної філармонії. Урочисті концерти зі святковою програмою та запрошеними музикантами (зокрема, дириґуватиме цього вечора Курт Шмід – головний почесний дириґент оркестру з 2002 року) відбудуться 30 вересня та 1 жовтня.

Хор «Гомін» під диригуванням Вадима Яценка презентує нову програму «Francis Poulenc. Голоси» з творів французького композитора. Премʼєра відбудеться 23 вересня, повтор програми – 27 вересня.

9 вересня у виконанні «Гомону» звучатиме вже знайома слухачам, але надзвичайно красива програма «Звуки ангелів» зі найкрасивіших та найпроникливіших зразків сучасної хорової музики.

Для найменших слухачів Львівський органний зал підготував оновлений інтерактивний концерт «Граємо». 23 вересня кожен з відвідувачів зможе відчути себе музикантом та познайомитися з класикою через гру. 30 вересня відбудеться органний концерт для всієї сімʼї «Карнавал тварин». У ці дні на сцені – органістки Ольга Стрілецька та Світлана Позднишева.

Кілька місяців тому Органний зал започаткував екскурсії, відвідувачів яких знайомлять з історією залу, тим, як влаштований орган та як працює культурна установа. У вересні такі екскурсії відбудуться 2 та 9 числа. Остання буде проходити в рамках Днів європейської спадщини у Львові, вхід на них буде вільний за умови реєстрації.

Також нагадуємо, що в Органному залі діє Квиток підтримки – спеціальна пропозиція для людей, які постраждали від російсько-української війни. Більше про нього можна дізнатися, подзвонивши на рецепцію.

Підготував Володимир Піняжко

Джерело: leopolis.news

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World