Menu
Menu
21.07.2023

«Електроакустика. Алла Загайкевич». Перформанс у Львівському органному залі.

«Електроакустика. Алла Загайкевич» – таку назву отримав перформанс, який відбудеться 29 липня о 21:00 у Львівському органному залі.

Концерт сучасної електроакустичної музики – незвичний досвід як для слухачів, так і концертного залу. Ця музика створена за допомогою синтезаторів і обробки звука, що створює атмосферні звукові текстури. Це експериментальні твори, які звучатимуть з акустичних систем. Але імʼя композиторки винесено в назву проєкту, адже творити музику в Органному залі за пультом цього вечора буде саме вона.

Лунатимуть академічні електроакустичні опуси композиторів із Франції та України, включно з роботами Алли Загайкевич, Остапа Мануляка та Олени Ільницької.
Твори, що поєднують академічну музику з електронними і комп’ютерними технологіями, неможливо порівняти з жодним жанром класичної музики. Цей досвід потрібно просто пережити, щоб зрозуміти.

Тим більше, що програму концерту складено переважно з композицій, написаних у часи повномасштабної війни, тож це дуже суголосно нам сьогоднішнім. Деякі назви говорять самі за себе: наприклад, «Missle» («Ракета») Джино Фавоті або «Rana» Алли Загайкевич.

Твір «Енеїда» Крістіана Елуа – це присвята літературному шедевру основоположника української літератури Івана Котляревського. «Цей твір написано як данина мужності народу України перед лицем страждань і мучеництва, жертвами яких він став у лютому 2022 року», – говорить автор, представляючи твір на своєму сайті.

Основу «Reprogression_2» Остапа Мануляка становить звук препарованого піаніно, яке композитор готував напередодні 24 лютого 2022 року до курсу сучасних композиторських технік. Інструмент лишився стояти покинутим у перші дні після вторгнення. У творі його розладнане, насичене обертонами дзвоноподібне звучання ніби унаочнює катастрофу, з якою стикнулися ми всі.

Робота над «Ter.Rain # 18 5 19 21 18 18 5 3 20 9 15 14» ujif_notfound (псевдонім Георгія Потопальського) почалася до початку повномасштабного вторгнення. Цей твір спочатку мав стати присвятою містам. Проте у наступні місяці він набував іншого значення: «Українські міста ставали привидами, цвинтарями, їхні форми перетворювалися на пам’ятники несправедливості. Події, які принесли стільки горя, водночас витверезили й згуртували. “Ter.Rain” і про це теж», – вважають організатори концерту.

Символічним є те, що імпреза відбудеться 29 липня, у роковину теракту в Оленівці, коли росіяни підірвали військовополонених українців, захисників «Азовсталі», яких утримували на території колишньої Волноваської виправної колонії № 120. Загинуло 53 людини, понад 130 було поранено.

Подію «Електроакустика» в Органному залі організовано спільно з Асоціацією електроакустичної музики України в рамках EM-VISIA у Львові.

EM-VISIA – міжнародний проєкт, що має понад 20-річну історію. Він демонструє публіці принципову «відкритість» музики до нових ідей і форм творчості. Його творці активно пропагують академічну й експериментальну електроакустичну музику та медіа-арт.

Джерело: mus.art.co.ua

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World