Menu
Menu
07.11.2023

Диригент Рок Фаргас: "У війну музика дає людям почуття повноцінного життя"

9 листопада Фаргас та “Київська камерата”презентують вечір гучних українських премьер
Цього тижня київська філармонія презентує на своїй сцені концептуальну програму "Медитації у часі" за участю Національного ансамблю солістів "Київська камерата" під керівництвом диригента Рока Фаргаса (Іспанія-Німеччина). Про те, чому не можна пропустити концерт у філармонії 9 листопада, розповідають Vesti.ua.

Цей концерт, підготовлений KharkivMusisFest спільно з Національною філармонією України за підтримки Goethe-Institut Ukraine, можна сміливо називати вечором гучних прем'єр. Головна фішка цього проєкту в тому, що талановитий диригент з Європи Рок Фаргас буде диригувати Національним ансамблем солістів "Київська камерата" – унікальним оркестром, де кожен музикант є віртуозом та сольним виконавцем.

Як відомо, місія "Київської камерати" – це просування української музики у всьому різнобарв'ї стилів, течій та композиторських шкіл. Під час концерту пролунають твори сучасного композитора Дмитра Малого – спеціально для "Київської камерати" композитор зробив окрему версію своєї Пасакалії "Остання пісня ангела". Твір було завершено автором у Харкові у 2022 році. Тож на нас чекає справжня прем'єра.

У концерті також прозвучать "Медитації" для фортепіано та камерного оркестру композитора Валентина Бібіка – твір, який тривалий час не виконувався в Україні. До речі, спеціально для цього концерту наново набрано партитуру та голоси "Медитацій". Сольну партію у цьому творі виконає піаніст Максим Шадько, щиро закоханий у творчість Валентина Бібіка. До речі, з 2023 року Шадько – соліст Національної філармонії України.

У другому відділенні програми прозвучать Шість румунських танців для струнного оркестру Бели Бартока, El Amor Brujo Мануеля де Фалья та культова "Прощальна Симфонія" № 45 Йозефа Гайдна.

Композитори Бела Барток (Угорщина) та Мануель де Фалья (Іспанія) мають разючу схожість у пристрасності, з якою обидва досліджували народну музику своїх країн. Схожі композитори і в тому, що обидва були змушені залишити свою батьківщину через Другу світову війну та громадянську війну в Іспанії відповідно. Попри це, "Румунські танці" Бартока сповнені гумору та винахідливості, а El Amor Brujo Мануеля де Фальї – твір, зосереджений на мирі, красі та правді.

Диригент Рок Фаргас уже приїхав до Києва та розпочав репетиції. В Україні цей маестро уперше: він завітав до нас у межах проєкту #філармоніянескорених. "Мені дуже шкода, що мій перший візит до України відбувається у такий важкий для країни час, – ділиться Рок Фаргас. – Звичайно, вам потрібна зброя. Але я вірю й у те, що під час війни потрібна й культура, музика, бо це дає людям відчуття повноцінного життя".

Фаргасу дуже подобається українська сучасна музика і він каже, що й надалі цікавитиметься нею. Водночас диригент каже, що за його відчуттями "Прощальна" симфонія Гайдна у програмі є "гострим нагадуванням про важливість усвідомлення добробуту тих, хто захищає сьогодні Україну у складних умовах". "Заключний спокій "Прощальної" в мажорі нагадує всім, що надія є завжди, навіть у темніші часи", – робить висновок Рок Фаргас.

Також не пропустіть у Національній філармонії України: 11 листопада, 19:00 Trio Subertu – міжнародний ансамбль із Кельна, який спеціалізується на історично поінформованому виконанні музики від раннього бароко до класицизму. У програмі: сонати Баха-Пізенделя та Максима Березовського, тріо-сонати П'єтро Локателлі та Алессандро Страделлі, патетична "Прелюдія" для клавесина Яна Подбельського та галантна "Соната" для скрипки та клавесина Мацея Радзівілла.

Джерело: vesti.ua

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World