Menu
Menu
21.07.2023

27 липня стартує VIII Міжнародний фестиваль літньої пори “Pizzicato e Cantabile”

З 27 по 31 липня запрошуємо на яскраві концерти-перформенси фестивалю “Pizzicato e Cantabile”. Заснований 8 років тому відомою українською органістко, солісткою Львівської національної філармонії Оленою Мацелюх, фестиваль щороку збирає в залі не тільки шанувальників класичної музики, а й затятих меломанів, бо на цьому фестивалі знайдеться музика до вподоби кожному!

Цьогорічний фестиваль “Pizzicato e Cantabile” має мету об’єднувати – на фестивалі українська музика звучатиме не розмежовано з європейською, її виконуватимуть не тільки українські музиканти, але й друзі, що приїхали підтримати Україну, а залу наповнить звучання найвідомішого у світі семплованого органу Собору Нотр-Дам де Парі.

Всі події фестивалю відбуватимуться під відомим гаслом – “Єдність в різноманітті”, гаслом Євросоюзу. Бо саме можливість об’єднувати людей задля спільної мети зараз стала найголовнішою функцією культури.

ПРОГРАМА:
Te Deum
27 липня 19:00
Традиційно фестиваль відкриває віртуозна органна програма у виконанні керівниці фестивалю, однієї з провідних українських органісток, солістки Львівської національної філармонії Олени Мацелюх. Разом з нею на сцені Концертного залу Людкевича почуємо гру піаністки та органістки Ольги Стрілецької.

Vive la France

28 липня 19:00
Жана-Марі Леруа в Україні знають вже досить добре. І цьому сприяла постійна присутність на його концертах його дружини Вів’єн – філіппінки, яка фанатично закохана в українську вишиванку. Вона вишила для свого чоловіка безліч сорочок і саме в них він виступає на концертах. Своїми вишивками Вів’єн оздоблює найрізноманітнішу рекламну продукцію, що постійно присутня під час концертів Жана-Марі.

На завершення епохи
28 липня 17:00
Нова програма від скрипальки Марти Гереги та піаніста Юрія Данилова – це музика зламу епох, коли частина композиторів все ще плекала романтичні ідеї, але вже передчувались великі зміни. Віктор Косенко як ніхто продовжує романтичну лінію в українській музиці, його п’єса для скрипки та фортепіано “Мрії” сто років тому вперше прозвучала в Житомирі. І залишились певним символом молодості, нестримних та щасливих мрій. А ще нагадуванням, що як тяжко б не було, мрії – це те що тримає нас, а музика їм в цьому допомагає.

Музика для короля
29 липня 17:00
Король Фрідріх Великий увійшов в історію не тільки як пруський правитель, а ще і як затятий шанувальник музики. Потрапивши в юнацькому віці до Дрезденської опери, майбутній король твердо вирішив також пов’язати своє життя з мистецтвом. Його вибір впав на справді віртуозний інструмент – флейту. На ній король не тільки опановував майстерність, а ще й грав присвячені йому твори кращих композиторів свого часу – Йоганна Себастьяна Баха, Георга Фрідріха Генделя та інших, а також власноруч написану музику.

Романтичні експресії
29 липня 19:00
Екватором фестивалю стане вечір музики доби романтизму. Емоційної, експресивної та нестримної, як сама людська душа.

Концертну програму розпочне особливий жанр – фортепіанний ансамбль, музика, що потребує великої майстерності, злагодженості, точності та найголовніше – вміння досконало чути одне одного.

У виконанні піаністів Віталія Дворового та Христини Бенюк прозвучать справжні перлини дуетного репертуару – Фантазія фа-мінор Франца Шуберта, вишукані та блискучі, натхненні найпрекраснішими почуттями вальси Макса Регера та віртуозні Варіації Йоганнеса Брамса на тему Роберта Шумана.

Чотири пори року та Йоганн Себастьян Бах
30 липня 19:00
Композиції Йоганна Себастьяна Баха та Антоніо Вівальді доволі часто можна побачити на українських афішах. Не дивлячись на це, музика таких знакових постатей епохи бароко завжди звучить цікаво, свіжо й неодмінно наповнює енергією.

Відображення
30 липня 17:00
Музика геніального українського композитора Бориса Лятошинського – це правдиве відображення української дійсності ХХ століття, нового інтелектуального мистецтва, яке творили найсміливіші, сподівань на його розквіт та жахливого терору, що не дав багатьом українським митцям відбутись

Interstellar – Зоряний
31 липня 19:00
На останній події фестивалю запрошуємо вас зануритись у світи улюблених кінофільмів та мюзиклів. Відчути велич “Гри престолів”, спуститься у катакомби “Привида опери”, насолодитись містичністю гармоній “Ангелів і демонів” та побувати в глибинах космосу з мотивами фільму “Інтерстеллар”.

Львівська національна філармонія

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World