Menu
Menu
26.08.2023

Український співак і композитор Тарас Петриненко отримав відзнаку «Національна легенда України»

23 серпня президент Володимир Зеленський нагородив вісьмох українців відзнакою «Національна легенда України». Серед нагороджених — український музикант Тарас Петриненко. Про це йдеться на офіційному сайті президента.

Тарас Петриненко на церемонії нагородження

Цю відзнаку президент щорічно вручає громадянам, які зробили внесок у розвиток національної економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони здоров’я, а також за активну благодійну та громадську діяльність.

Під час нагородження Володимир Зеленський зазначив, що відзнака — це подяка громадянам за їхню самовіддану працю:

«Вдячність за те, що ви прославляєте, прославляли нашу державу, нашу історію. За те, що ви сьогодні працюєте, служите, бороните нашу державу, наші кордони. Ми вам за це надзвичайно вдячні. Знайте, що вас високо цінують».

Тарас Петриненко — український музикант, співак, композитор, поет і народний артист України. Автор пісні Україно, яку прийнято вважати неофіційним гімнлм України. Також автор пісень Пісня про пісню, Господи, помилуй нас, Там за обрієм, Любов моя, Новий рік та Ми не закінчили розмову. Член Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Був учасником Помаранчевої революції, де виконував свої пісні на Майдані Незалежності. Був відзначений Орденом Свободи у 2019 році. Має звання заслуженого діяча мистецтв України.

Окрім Петриненка відзнаку отримали Дмитро «Да Вінчі» Коцюбайло (посмертно), нейрохірург Андрій Сірко, волонтерка керівниця фонду Leleka Foundation Ірина Гук, японський волонтер Фумінорі Цучіко, заслужена тренерка України, Герой України Альбіна Дерюгіна, журналіст Андрій Цаплієнко та енергетик із Краматорська Володимир Летенко.

Минулоріч відзнаку «Національна легенда України» отримали лейтенант служби цивільного захисту Ігор Івасиков, нейрохірург Андрій Свист, провідник пасажирського вагона станції Київ-Пасажирський АТ «Українська залізниця» Анатолій Бабічев, викладачка Мелітопольського професійного аграрного ліцею Ганна Бут, футболіст Андрій Шевченко, народний артист та Герой України Анатолій Солов’яненко (посмертно) та інші.
Дарія Подвишенна

Джерело: liroom.com.ua

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World