Menu
Menu
03.09.2023

У Берлінській філармонії відбудеться концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії

13 грудня у Берлінській філармонії відбудеться концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під назвою «Sound of Ukraine». На його меті — представити звучання одного із найстаріших симфонічних колективів України (оркестру — 120 років!) та відкрити для публіки особливу програму: поєднання сучасної української музики з видатними творами європейського романтизму. Диригуватиме Теодор Кухар, головний диригент колективу, знаний українсько-американський музикант.

Насамперед слухачам пропонується оркестрова сюїта з фолк-опери видатного сучасника Євгена Станковича. Його твір за мотивами давнього ритуалу пошуку чарівної квітки на свято Івана Купала має назву «Так цвіте папороть». Він відзначився складною долею: у 1978 році під час генеральної репетиції вистави її було заборонено радянською владою, а декорації та костюми до постановки знищені. Яскраво самобутній твір з новаторськими звучаннями та народними мотивами тепер живе і в оркестровій версії.

Концерт для скрипки з оркестром Яна Сібеліуса виконає відома українська солістка — Богдана Півненко. Протягом багатьох років Півненко активно пропагує новітню українську музику в Україні та закордоном, зокрема в таких залах як, Berliner Philharmonie, Weill Hall Carnegie Hall, Palau de la Musica Catalana та інших. Цього разу вона зіграє музику, сповнену світлих почуттів, піднесеного й трепетного поривання. Однак не позбавлену моментів драматизму, що втаємничить слухача у всесвіт глибоких особистісних переживань ліричного героя.

Останнім твором програми стане Симфонія № 9 мі мінор Антоніна Дворжака. Вона має підзаголовок “З Нового Світу”. Створюючи у кінці ХІХ століття цей твір, чеський композитор зафіксував у партитурі свої враження від американського континенту, від його музики та фольклору. У той час Америка була для європейців тим новим, незвіданим світом, який викликав неабиякий інтерес та захоплення. Тепер же тим Новим світом для усіх стала Україна та її народ, який мужньо протистоїть агресору, оберігаючи та захищаючи найважливіше — Незалежність.

Джерело: philharmonia.lviv.ua

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World