Menu
Menu
27.01.2024

Симфонічна музика Колесси та Лятошинського у Львівській філармонії

Два велети української музики ХХ століття постануть у цій програмі: драматичний та ефектний симфоніст, фундатор українського модернізму Лятошинський, а також елегантний, колоритний шанувальник фольклору, засновник української диригентської школи Колесса.

Це символічна подія для світу високої музики. Вона відбудеться 26 січня о 19:00 год у Львові.

Як видатний музикант, Колесса проявив себе не лише в композиторстві. Митець постійно виступав і в якості диригента: сучасники запам’ятали його, як талановитого інтерпретатора музики різних стилів і жанрів. Микола Філаретович був одним із засновників симфонічного оркестру Львівської філармонії, а також диригентом Львівського театру опери та балету, працював художнім керівником і диригентом хорової капели “Трембіта”.

Цього вечора його музика повернеться у рідний зал та стане окрасою симфонічної програми від Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під орудою Володимира Сивохіпа.

На першому курсі я був учасником симфонічного оркестру консерваторії, і в нас була обов’язково дисципліна, ми грали зі студентами, а Микола Філаретович мав своїх студентів і показував, як потрібно диригувати. Це було незабутньо, як він вибігав на пульт. Родзинкою його диригування були дві симфонії – симфонія Дворжака "З Нового світу" і Третя симфонія Бетховена, – про композитора ділиться спогадами Біщко Юрій, скрипаль оркестру.

Микола Філаретович прожив більше як 100 років, тобто все XX століття. Він мав про що згадати і мав про що говорити.

Коли я вже був у складі симфонічного оркестру філармонії, і я пам’ятаю як Колесса диригував Другу Симфонію свою – він вже старенький був. Це був, напевно, 1985/86 рік і мав проблеми з руками. Але дуже весело й цікаво було за ним спостерігати. Він картини такі малював в тій симфонії… Незабутню картину я пам’ятаю, про скерцо третьої частини. Там є така собі гумористична картина: “Я собі так то малював, що гуцул зайшов собі в корчму, трошки випив і хотів потанцювати, але забагато випив і впав, і не може встати – і раз впав, і другий раз впав, і третій…Ото така картина, я б хотів, аби ви то все показали в оркестрі, відзначили як це може бути…, – розповів він.

Квитки можна придбати за посиланням: https://soldout.ua/booking/1331-liatoshynskyj-kolessa

Джерело: maximum.fm

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World