Menu
Menu
23.06.2024

Перенеслись в Іспанію - у Запоріжжі на прохання слухачів повторили дивовижний концерт

Запорізька обласна філармонія подарувала шанувальникам класичної музики можливість знову насолодитися запальними іспанськими ритмами
Прем'єра яскравої концертної програми «Магія Іспанії» у виконанні академічного симфонічного оркестра під орудою головного диригента, заслуженого артиста України Василя Коваля, провідних солістів філармонії Вікторії Шестакової і Миколи Квєткова, та запрошеної зірочки — юної скрипальки Маші Прокоф’євої відбулася у травні.

Дивовижний, повний почуттів, сили, енергії та краси концерт настільки сподобався слухачам, що у філармонії його вирішили повторити. І поціновувачі музики знову були вражені виконанням музичних шедеврів.

"Складно знайти людину, яка б не мріяла побувати в Іспанії - краю сонця і безкрайнього моря, апельсинових гаїв та виноградників. Королева Піренеїв, як часто називають цю країну, підкорює надзвичайно яскравою і темпераментною музикою, що зачаровує нас самобутніми мелодіями та запальними ритмами" - так програму анонсували у філармонії.

Глядачі, які 20 червня прийшли насолодитися майстерністю запорізьких інструменталістів і вокалістів, під час концерту ніби побували в Іспанії: виступи оркестру і солістів супроводжував яскравий відеоряд з зображеннями визначних місць країни яскравого літнього сонця, фламенко і кориди, її архітектури та культурного надбання.

Впродовж концертної програми глядачі дізналися багато цікавих фактів про митців Іспанії та тих, кого вона надихала, жанри та напрямки в мистецтві, про які їм розповіли ведучі Світлана Холод і Микола Петюк.

Кожен твір, який прозвучав, є уособленням справжніх іспанських пристрастей та характерного колориту. Завдяки відомим композиторам музична мандрівка вразила національним колоритом та своєрідною культурою.

Всього на концерті прозвучало 11 творів: Ж. Бізе Увертюра з опери “Кармен”, М. де Фалья «Іспанський танець», Г. Форе «Павана»,Е. Шабріє «Іспанія», М. Стецюн “Болеро» (солістка - лауреат міжнародних конкурсів М. Прокоф’єва), В. Гомес «Аве Марія» (солістка – лауреат міжнародних конкурсів В. Шестакова), Х. Хіменес Інтермецо з сарсуели “Весілля Луіса Алонсо”, А. Лара “Гранада” (соліст – лауреат міжнародних конкурсів М. Квєтков), Х. Родріго «Аранхуес» (солісти - заслужена артистка України Ілона Турчанінова, фортепіано, лауреат міжнародних конкурсів Іван Левченко, саксофон), Е. Лекуона «Малагуенья» (солістка - Ілона Турчанінова) і Г. Цабо «Новус» (соліст - лауреат міжнародних конкурсів І. Левченко).

- Твори ми підбирали разом з музикознавицею Світланою Холод, оскільки вона працювала над цією програмою, над текстом, - розповів головний диригент, заслужений артист України Василь Коваль. - Вона великий молодець, відчуває, який саме твір потрібен. З нею можна радитися — Світлана абсолютно професіональна людина. Відбирали твори, пов’язані з Іспанією, одні з найвідоміших і найяскравіших, які написали іспанські композитори.

Солістка оркестру Ілона Турчанінова запропонувала для програми два шедевра - «Аранхуес» Х. Родріго і «Малагуенья» Е. Лекуона.

"Обрала двох знаменитих іспанських композиторів, - розповідає Ілона. - Моє улюблене Адажіо з Аранхуеського концерту Родріго, що стало одним з найпотужніших музичних роздумів про шлях людства. Видатні музиканти світу з особливим трепетом включають цей твір до свого репертуару - і гітаристи, і піаністи, і трубачі, і саксофоністи. Відомі вокалісти його переспівали, хоча твір написаний для гітари. Я почула рояльну версію і також вирішила виконати Адажіо.

Велике творіння особисто для мене співзвучне з чудовою картиною “Вознесіння Христа”. Тіло Спасителя з розпростертими руками утворює трикутник, вписаний у коло, що символізує атом.

Таке відчуття, що людина несе хрест, йде розміреним кроком — як Іісус на Голгофу. І в кінці ніби розчиняється і йде в небо. Дуже красивий твір!

А малагуенья — це такий емоціональний іспанський танець. Цей твір, вважаю, відповідає моєму характеру.

Глядачі були у захваті від концерту, вони не хотіли відпускати своїх улюбленців, дякуючи артистам за неймовірний концерт щирими оплесками та вигуками «браво».

І традиційно за можливість проведення концерту лунали слова подяки на адресу титанів з Сил оборони України від колективу філармонії на чолі з заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою і шанувальників класичної музики.

Джерело: zprz.city

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World