Menu
Menu
22.07.2023

Нове видання “Героїчної увертюри” Віктора Косенка

За підтримки Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика на волонтерських засадах було здійснено відновлення нот “Героїчної увертюри” Віктора Косенка.

Редактором видання та ініціатором роботи став Сергій Хоровець, комп’ютерний набір здійснила Тетяна Іванко, верстку, обкладинку та художнє оформлення – Н. Марак.

Консультувала кандидатка мистецтвознавства, доцент кафедри історії української музики та музичної фольклористики Національної музичної академії України Ольга Волосатих.

Основою пропонованого видання «Героїчної увертюри» Віктора Косенка написаної 1932 року стала копія рукопису 1939 року, що зберігається у фондах бібліотеки Львівської національної філармонії, зіставлена з оригінальним автографом партитури, яка зберігається в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського в Києві, а також із окремими збереженими текстами оркестрових партій.

Уперше нотний текст видано без численних купюр, які було зроблено в попередніх публікаціях (Київ: Мистецтво, 1940; Москва-Ленінград: Державне музичне видавництво, 1951; Київ: Музична Україна, 1968). На думку фахівців, відсутність цього матеріалу шкодить цілісності й формі композиції, яку було задумано, зафіксовано та, за спогадами Віктора Хоменка, виконано під керівництвом самого композитора.

Працю над новим виданням «Героїчної увертюри» здійснено на волонтерських засадах у період широкомасштабної російсько-української війни 2022-23 років.

Автор: Сергій Хоровець

Джерело: philharmonia.lviv.ua

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World