Menu
Menu
08.07.2023

Національна опера України у Вільнюсі

У день державності Литви, колектив Національної опери України представив оперу «Литовці» (або «Литвини») італійського композитора Амількаре Понк’єллі у Вільнюсі.

Гастролі колективу з великим успіхом відбулися 6 липня в межах почесної культурної місії, присвяченої відзначенню Дня Державності у Литві.

Головні партії виконали провідні солісти Національної опери України: Вікторія Ченська (Альдона), Геннадій Ващенко (Арнольдо, литовський принц), Сергій Магера (Альбано), Дмитро Кузьмін (Вальтер, Конрад Валленрод) та Володимир Тишков (Вітольдо) під керівництвом головного диригента театру Миколи Дядюри.
«Показово, що під час тогорічного святкування Дня державності Литви на сцені ІІ Міжнародного фестивалю Литовського національного театру опери та балету „Литвинами“ диригував український маестро — Микола Дядюра, але тоді твір виковувався колективом литовської опери…» — розповіли у пресслужбі Національної опери України.

Також у театрі зазначили, що твір виконується досить рідко, однак цей виступ є знаковою подією для митців і щирою подякою Литві за неймовірну підтримку і всебічну допомогу, котрі Україна відчуває з початку повномасштабного російського вторгнення.
«Український глядач невдовзі також матиме можливість почути твір Амількаре Понк’єллі. Прем’єра (концертне виконання) у Національній опері України відбудеться на початку наступного сезону», — розповіли у Національній опері України.

Також, перед початком вистави українські артисти долучилися до виконання литовського національного гімну у прямому етері.

Прем’єра опери «Литовці» відбулася в знаменитому міланському театрі «Ла Скала» у 1874 році. Твір, який розповідає про героїзм литовців під час воєн з хрестоносцями, мав великий успіх і став символом боротьби за свободу.

В основі сюжету опери італійського композитора лежить історична поема Адама Міцкевича «Конрад Валленрод», де описуються патріоти-литовці, що б’ються з головним своїм ворогом — Тевтонським орденом.
Тетяна АСАДЧЕВА

Джерело: vechirniy.kyiv.ua

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World