Menu
Menu
08.07.2023

Концерт пам’яті Василя Сліпака у Парижі

Джерело: ukrinform.ua

Молоді виконавці сучасної музики з Канади й України зібралися на Концерті пам'яті Василя Сліпака в Культурному центрі України у Франції, щоб вшанувати пам'ять Героя України, який загинув від ворожої кулі 29 червня 2016 року.
Як передає Укрінформ, про це Культурний центр України у Франції (Centre Culturel d'Ukraine en France) повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Зауважується, що цей захід вже всьоме був організований в рамках Міжнародного музичного марафону пам'яті Василя Сліпака WLive завдяки брату Василя, Оресту Сліпаку, який також був присутній на концерті.
У своєму виступі він підкреслив, що дуже пишається тим, що цього року в концерті пам'яті його брата беруть участь артисти сучасної музики, адже Василь завжди любив і підтримував новаторство в музиці та з радістю опікувався молодими людьми в цій царині.
Під час концерту глядачі мали можливість ознайомитися з творами, що поєднують інструментальну та електроакустичну музику, які нікого не залишили байдужими завдяки своїй атмосферності й емоційності.
«Завдяки сучасним технологіям ми навіть мали змогу почути голос Василя Сліпака, який ніби співав прямо перед нами, у поєднанні з електроакустичною музикою, створеною Аллою Загайкевич», – повідомили у центрі.
Завдяки феноменальному виконанню талановитого скрипаля Іллі Бондаренка цей оригінальний електроакустичний та інструментальний твір став родзинкою вечора.
Український культурний центр у Франції висловив подяку всім музикантам, композитору Аллі Загайкевич, монреальській групі та членам міжуніверситетського комітету Vivier, а також їхньому наставнику та куратору проєкту Джеффрі Стоунхаусу, які змогли викликати щирі почуття у кожного присутнього.
Захід відбувся за підтримки Посольства України у Франції, групи Le Vivier (Монреаль), Асоціації електроакустичної музики України, Фонду Василя Сліпака, CIDMA.
Організатори Міжнародного відкритого музичного марафону пам'яті Василя Сліпака: Львівська національна філармонія, Посольство України у Франції, Фундація Василя Сліпака у співпраці з Національною філармонією України.
Василь Сліпак був відомим оперним співаком, жив і працював у Франції, проте після початку вторгнення Росії на Донбас приїхав та став на захист України.
Доброволець з позивним «Міф» воював у Пісках біля Донецького аеропорту, брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу «Правий сектор».

Загинув 29 червня 2016 року у бою від кулі снайпера біля смт Луганське Бахмутського району. Нагороджений орденами «За мужність» І ступеня та «Золота Зірка», також Василю Сліпаку надано звання Герой України.

Як повідомляв Укрінформ, у лютому за ініціативи Культурного центру України у Франції та Франко-української асоціації «Ідеї без Кордонів» у Парижі відбулася прем’єра моновистави «Отвєтка.ua», присвяченої Василю Сліпаку.

Фото: Centre Culturel d'Ukraine en France / Фейсбук

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World