Menu
Menu
27.06.2024

«Елегія воєнного часу». Балет про стійкість та надії на мир

На сцені Національної опери України пройшли прем’єрні покази одноактної постановки Олексія Ратманського «Елегія воєнного часу». Цей балет присвячений трагедії війни та незламності людського духу. Про це повідомляє Національна опера України.

Постановка відомого танцівника і балетмейстера Олексія Ратманського органічно поєднує танець із творами українського композитора Валентина Сильвестрова. Його музика для фортепіано та струнного оркестру переплітається з традиційною народною музикою. Хореографія балету мовою тіла передає історії про втрату, біль, стійкість та віру в майбутнє. Довершене зображення героїв посилене також сценічним дизайном Вендалла К. Гаррінгтона, в якому використані роботи художників Матвія Вайсберга та Марії Примаченко.

«Елегія воєнного часу» виходить прямо із серця Ратманського. Це його особистий відгук на певний момент часу, але хореограф створив витвір мистецтва про людський дух і прагнення до життя, свободи та власного щастя», — саме так написав про виставу відомий журналіст, володар Пулітцерівської премії Віталій Орлов (Олексій Ратманський: балет і війна в Україні, Elegant New York).

Світова прем’єра балету відбулася в Сієтлі 26 вересня 2022 року в театрі Pacific Northwest Ballet. Перед початком виступу Олексій Ратманський розгорнув перед завісою український прапор. Публіка підвелася і аплодувала стоячи зі сльозами на очах.

Балет «Елегія воєнного часу» в Україні презентували на сцені Національної опери. У презентативних показах беруть участь 8 провідних солістів театру: Наталія Мацак, Ольга Голиця, Тетяна Льозова, Анастасія Шевченко, Микита Сухоруков, Ярослав Ткачук, Сергій Кривоконь та Євген Логвиненко.

«Вже сама назва „Елегія воєнного часу“ багато розповідає про саме цей твір. Однак постановка є надзвичайно вишуканою і тонкою. Тут немає нічого прямолінійного, тож кожен глядач може віднайти у цій виставі щось своє, поводячи паралелі з власними емоціями й переживанням у час війни…» — розповів Микита Сухоруков виданню «Вечірній Київ».

Наступний показ балету запланований на 12 липня. Квитки можна придбати на сторінці театру.

Джерело: womo.ua

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World