Menu
Menu
19.12.2023

Я пишаюся тим, що можу розмовляти українською мовою: у Львівській опері вдруге диригувала видатна диригентка Кері-Лінн Вілсон

У Львівській національній опері, 16 грудня, відбулося неймовірне видовище. Під орудою канадської диригентки Кері-Лінн Вілсон солісти, хор та оркестр Львівської національної опери виконали Дев’яту симфонію Людвіга ван Бетховена та симфонічну композицію «Nova. Присвята мужності України» сучасної композиторки Вікторії Польової. Фінал Девʼятої симфонії Л. ван Бетховена прозвучав українською мовою.

“Ми щасливі, дирекція Львівської національної опери, що Кері-Лінн Вілсон у нас вдруге вже за рік проводить акції в честь України,” – зазначив напередодні Генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун.

У лютому цього року Кері-Лінн Вілсон диригувала концерт-присвяту першій річниці повномасштабного вторгнення – «Пам’яті нескорених», в рамках якого прозвучав Реквієм Дж. Верді та «Буча.Lacrimosa» Вікторії Польової.

“Я така щаслива повернутися у Львівський театр, в Україну. Я дуже рада диригувати своїми хоробрими музикантами у Львівській Національній опері. Це не тільки музиканти, це оперний оркестр, це моя сім’я. Я дуже рада, що я можу диригувати 9-ту симфонію Бетховена українською мовою. Рік назад не говорила українською мовою, я обожнюю українську мову. Зараз я пишаюся тим, що можу розмовляти українською мовою”, – захоплено розповідає диригентка Кері-Лінн Вілсон.

Почесним гостем події став генеральний директор легендарної Метрополітен-опери Пітер Гелб, який вперше в Україні і вперше з візитом у Львівській Національній опері.

“Ми надзвичайно вдячні Україні за захист не тільки себе, а й всієї демократії у всьому світі. Я надзвичайно вдячний директору Львівської опери за співпрацю з Метрополітен-опера і за підтримку таких проєктів. І надзвичайно радий бути в такому гарному оперному театрі вперше”, – зазначив Пітер Гелб.

Композиторкою «Nova. Присвята мужності України» є Вікторія Польова, яка вперше повернулася в Україну від початку повномасштабного вторгнення.

“Це не можна виказати що я відчуваю зараз. І щастя, і біль, така радість бачити всіх вас. Щодо твору, я його написала після початку війни і це був мій вклад в те, що я відчувала. Відчувала, що я маю якимось чином підтримувати, захищати своїх людей. Як я це можу робити? Я зрозуміла, що єдиний шлях – це писати музику, яка буде згуртовувати людей і давати їм підтримку, давати їм відчуття надії і відчуття сили”, – розповідає пані Вікторія.

Джерело: lmn.in.ua

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World