Menu
Menu
31.08.2023

Вистава «Запорожець за Дунаєм» у Вроцлаві за підтримки фонду «Відкрита музика міста»

Уперше українська опера «Запорожець за Дунаєм» в афіші Європейського театру. З нагоди Дня Незалежності України Вроцлавська опера разом з українськими артистами представила виставу «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського у постановці Йоланти Денейко та Олени Савчук. До вистави залучили діток, які тимчасово знайшли притулок у Польщі через війну, яку розв’язала рф.

«Саме ці діти сьогодні є послами української культури в той час, коли їхня Батьківщина бореться за свободу», — сказав директор Оперного театру Томаш Янчак, звертаючись до гостей.

«Артемовський і його «Запорожець» досі актуальний, навіть пронизливо-реальний і зворушливий. Таким «Запоріжжям» для багатьох українців стали польські будинки. Вони шукають контакту зі своєю культурою, традиціями та мовою. Музика є клеєм цих світів. Завдяки цьому польський глядач може пізнати українську чутливість, а українцям це нагадує про дім, за яким вони так сумують. Мистецтво виступає тут як засіб, який об’єднує, інтегрує та дарує емоції, які часто неможливо передати словами», — поділився артистичний директор Міхал Знанецький.

Фонд Марії Дідковської «Відкрита музика міста» став партнером прем’єри та допоміг з оцифруванням партитури, котра тепер має сучасний вигляд. А це — важливий крок, без якого українські твори не могли звучати на європейській сцені.

Для глядачів також підготувала відеозвернення перша леді України Олена Зеленська. А оркестр грав під батутою диригента Андрія Савчука.

«Для того щоб іноземні оркестри могли виконувати українські твори, потрібно мати оцифровані партитури, яких, на жаль, у нас немає… Якщо точніше, не було, адже за справу взялася команда фонду «Відкрита музика міста». Ми хочемо зберегти музичний спадок і культурний зв’язок поколінь. Оцифрована партитура «Запорожця за Дунаєм» — це наша маленька перемога», — поділилася засновниця фонду «Відкрита музика міста» Марія Дідковська.

Почесний патронат над виставою «Запорожець за Дунаєм», яка відбулася 24 серпня, узяв пан Василь Зварич — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща.

Джерело: jetsetter.ua

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World