Menu
Menu
20.11.2023

В Ужгороді лунатиме музика Іштвана Мартона у виконанні скрипаля Муравйова і симфонічного оркестру

22 листопада Закарпатська обласна філармонія запрошує на чергову зустріч із творчістю Іштвана Мартона. Триває цикл концертів в рамках XX Міжнародного фестивалю класичної та сучасної музики «Музичне сузір’я Закарпаття» та з нагоди 100-річчя з дня народження Іштвана Мартона.

Цього вечора кращі зразки з творчого доробку нашого земляка презентують львівський скрипаль і диригент Ігор Муравйов разом із Академічним симфонічним оркестром під орудою заслуженої артистки України Вікторії Свалявчик-Цанько.

Музика Іштвана Мартона – композитора і педагога, заслуженого діяча мистецтв України, одного із фундаторів професійної музики Закарпаття, творчий спадок якого - вагомий внесок у культуру нашого краю і заслуговує на особливу пошану. Що більше вслухаєшся у його твори, то більше захоплюєшся і глибше усвідомлюєш масштаб їх автора.

Музика композитора вирізняється ясністю музичного викладу, стрункістю форми, свіжістю гармоній, поєднанням класичної врівноваженості і романтичної піднесеності, особливої поетичності, мелодичного багатства і безперервного пошуку виразових засобів.

Твори маестро знані не тільки в Україні, а й закордоном, часто виконуються і завжди будуть приносити насолоду численним шанувальникам академічної музики.

Початок вечора о 18:30

Ведуча – музикознавець Наталія Піцур.

У разі оголошення повітряної тривоги під час концерту його буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

Захід проходитиме для підтримки Збройних Сил України.

Квитки продаються у касі філармонії (можна замовити за тел.: 050 041 28 55 Ольга Євгенівна) та на CONCERT.UA.

ДОВІДКА

Ігор Муравйов – скрипаль, диригент. Концертмейстер оркестру K&K Philharmoniker, стипендіат Президента України 2015 року. Двічі лауреат обласної премії імені В’ячеслава Чорновола.

Освіту здобув у Львівській середній спеціалізованій школі-інтернаті ім. С.Крушельницької (клас викладача В.Шургот) та в Львівській національній музичній академії (клас професора В.Заранського), у якого далі продовжує навчання у якості асистента. Також паралельно здобув ступінь магістра з спеціальності «Оперно-симфонічне диригування» (клас народного артиста України І. Юзюка). Брав участь у майстер-класах у всесвітньо відомих музикантів: Максима Венгерова, Дмитра Сітковецького, Олега Криси, Ореста Шургота, Міхаеля Стріхаржа,Олега Каськіва.

Ігор Муравйов гастролює в Україні та закордоном як соліст, диригент, камерний музикант та концертмейстер оркестру. Виступає з багатьма оркестрами та диригентами України і Європи. У репертуарі артиста концерти для скрипки: Л. ван Бетховена, П.І.Чайковського, Я.Сібеліуса, Й.Брамса, Ф.Мендельсона, В.А.Моцарта, Й.С.Баха, Д.Шостаковича та багато інших.

Джерело: zakarpattya.net.ua

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World