Menu
Menu
02.06.2024

В пам'ять Василя Сліпака стартує міжнародний музичний марафон

2 червня стартує VIII Відкритий міжнародний музичний марафон пам'яті Василя Сліпака. Він налічуватиме 18 концертів в Україні, Іспанії, Франції, Німеччині та Великій Британії.

Про це інформує Еспресо.Захід.

Гаслом марафону обрали «Полеглим за Україну артистам». Його організувала Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика у партнерстві з Фундацією імені Василя Сліпака. Марафон започаткували у 2017 році і щороку символічно проводиться в останні дні червня, адже тоді від російського снайпера загинув український співак та соліст Паризької Національної Опери.

Перший концерт проведуть в Іспанії. Марафон триватиме з 2 червня по 25 липня. Цьогоріч до нього вперше доєднаються українські оперні театри, серед працівників яких є загиблі артисти. Зокрема, концерти пройдуть у Києві (у Національній опері та Національній філармонії), Одесі (в Одеському національному академічному театрі опери та балету), Дніпрі (у Дніпропетровському академічному театрі опери та балету) та Львові (у Львівській національній опері та Львівській національній філармонії).

Організатори вже опублікували календар подій:

2 червня – Ла-Сеу-д'Уржель (Каталонія, Іспанія). Концерт-прелюдія. У програмі твори Людвіга ван Бетховена та Юліуса Рентгена.
14 червня – Лондон (Велика Британія).
22 червня – Київ (Україна). Національна філармонія України. «Україна – Франція: музичні переплетення».
У програмі Дмитра Бортнянського, Шарля Гуно, Жуля Массне, Лео Деліба, Моріса Равеля, Клода Дебюссі, Фридерика Шопена, Каміля Сен-Санса, Миколи Лисенка, Нестора Нижанківського, Віктора Косенка, Бориса Лятошинського, Мирослава Скорика, Олександра Козаренка, Лесі Дичко.

22 червня – Київ (Україна). Національна філармонія України. «Акорди Хортиці»: концерт інструментально-хорової музики.
28 червня – Одеса (Україна). Одеський національний академічний театр опери та балету. «VLASNE. Ukraine Project: від Бортнянського до Вакарчука».
28 червня – Львів (Україна). Львівська національна філармонія. Бароко l’immortelle. У програмі твори Йоганна Себастьяна Баха, Станіслава Сильвестра Шажинського, Йоганна Якоба Фробергера, Генрі Перселла, Клода Бальбатра, Жан-Фері Ребеля, Панкраса Руає та Антоніо Вівальді.
29 червня – Львів (Україна). Львівська національна філармонія. Молитва для Василя. У програмі твори Ганни Гаврилець, Миколи Лисенка, Мирослава Скорика, Василя Барвінського та Бориса Лятошинського.
30 червня – Львів (Україна). Львівська національна філармонія. «Я нічого не боюсь».
30 червня – Київ (Україна). Національна опера України. Опера Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм».
30 червня – Дніпро (Україна). Дніпропетровський академічний театр опери та балету. Гала-концерт за участю оркестру, хору та солістів театру.
4 липня – Париж (Франція). Український культурний центр імені Василя Сліпака. Присвята Concert-hommage à Wassyl Slipak.
5 липня – Львів (Україна). Львівська національна опера. Франсіс Пуленк. Опера «Діалоги кармеліток».
5 липня – Толстефанз (Німеччина). Концерт камерної музики. У програмі: Франц Шуберт. Вокальний цикл «Зимовий шлях».
25 липня – Гамбург (Німеччина). Концерт-постлюдія «Музичний діалог: Україна-Німеччина». У програмі твори Йоганнеса Брамса, Миколи Лисенка, Юлія Мейтуса, Мирослава Скорика.

Довідково: Василь Сліпак – український оперний співак, соліст Паризької Національної Опери, волонтер, учасник бойових дій на Сході України, Герой України, кавалер ордена «За мужність» І ступеня. Вісім років тому, 29 червня він загинув від кулі російського снайпера.

Джерело: kultura.rayon.in.ua

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World