Menu
Menu
14.05.2024

В межах фестивалю KharkivMusicFest заплановані дві оперні прем’єри

У Харкові в межах музичного фестивалю KharkivMusicFest заплановани дві оперні прем’єри. Харків’яни побачать монооперу «Канаркова кантата» Георга Телемана та сюїту «Птахи» Отторіно Респігі за участі колективу ХНАТОБ та «Схід опера».

«Люк» розповідає детальніше.

Що відомо про прем’єри?
Організатори KharkivMusicFest розповіли, що обидва твори будуть представлені в форматі семістейдж — вистава з мізансценами, танцями, костюмами та оркестром, але без громіздких декорацій.

«Канаркова кантата» — один із найвідоміших творів композитора доби Бароко Георга Телемана. «Канаркова кантата» належить до пізнього періоду творчості композитора. У цьому творі Телеман поєднав інтелект, виразність, французьку методичну пластику і оригінальність задуму. За словами організаторів KharkivMusicFest, для вистави створюється спеціальна декорація — подіум-кімната головної героїні.

Солістка кантати Юлія Антонова виступить у супроводі Симфонічного оркестру ХНАТОБ та колективу «Схід опера». Диригент — заслужений діяч мистецтв України Юрій Яковенко, режисер — Армен Калоян.

Другою прем’єрою вечора стане сюїта «Птахи» італійського композитора Отторіно Респігі. Він був видатним дослідником старовинної музики з пристрастю до трохи незрозумілої на початках ХХ століття музики попередніх епох. Ця невелика за обсягом сюїта трансформує п’ять композицій XVII та XVIII століть для клавесина чи лютні у новий чарівний, мерехтливий оркестровий твір зі спеціально створеним відео контентом.

Виконує сюїту Симфонічний оркестр ХНАТОБ та музиканти «Схід опера», диригент — Юрій Яковенко.

Автор Антон Малиновський

Джерело: lyuk.media

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World