Menu
Menu
27.08.2023

У Національній опері України відбувся урочистий концерт до Дня Незалежності України

У програму традиційного щорічного гала-концерту увійшли кращі твори української та світової музичної спадщини.

Урочистий вечір розпочався виконанням хорової симфонії-перфомансу сучасного композитора Євгена Петриченка «Осяяні чорним сонцем» у восьми частинах для мішаного хору з оркестром.

Свій твір композитор присвятив воїнам світла, воїнам чорного сонця, які з прадавніх часів і донині боронять Україну-Русь від ворожої навали. Його ідея тісно пов’язана зі «звуками Донбасу», як невіддільної частини української культури.

Перша та остання частини покладені на поезію Василя Стуса «Заходить чорне сонце дня», третя частина — «Розстріляний сонет» — на слова поета Миколи Чернявського, розстріляного в 1938 році «за злочини проти радянської влади».

Друга, четверта, шоста й сьома частини змальовують художні та археологічні пам’ятки, які є справжніми символами Донбасу: «кам’яні баби», історія Рутченкового поля, стінопис «Вчителька української мови та літератури» на багатоповерхівці в Авдіївці.

Партитуру твору доповнюють традиційні народні інструменти — дримба, калімба, бубон, сопілка. Є тут і звуки війни.

Прем’єра твору відбулася у 2021 році у Покровську на Донеччині, однак на сцені Національної опери України він вже виконувався вдруге.

Драматизм музики у поєднанні з візуальним рядом справляли на глядачів надзвичайно сильне враження.

Другий відділ концерту був традиційно представлений фрагментами з відомих оперних та балетних вистав у виконанні провідних артистів театру.

Він розпочався знаменитою увертюрою з опери Джузеппе Верді «Набукко» у виконанні оркестру театру під орудою чарівної Алли Кульбаби.

Глядачі мали змогу послухати Каватину Фігаро з опери «Севільський цирюльник» Джоаккіно Россіні у виконанні Ігоря Євдокименка, арію Даліли з опери «Самсон і Даліла» Каміля Сен-Санса у виконанні Алли Позняк, монолог Чіо-Чіо Сан з опери «Мадам Баттерфляй» Джакомо Пуччіні у виконанні Ксенії Бахритдінової-Кравчук та інші.

Знамениту «переможну» арію Калафа з опери Джакомо Пуччіні Турандот подарував драматичний тенор з Одеси Олег Злакоман, який нещодавно став солістом Національної опери України.

Провідні артисти балету радували глядачів у фрагментах з вистав «Лісова пісня», «Дон Кіхот», а також знаменитим хореографічним номером «Лебідь» на музику Каміля Сен-Санса.

Справжнім святом для шанувальників класичної музики став виступ зірки світової опери, української співачки Людмили Монастирської, яка подарувала глядачам Молитву Флорії Тоски з однойменної опери Джакомо Пуччіні, а також арію Леонори з опери Джузеппе Верді «Трубадур».

Людмила Монастирська. Фото: Олександра Злуніцина
За словами художнього керівника опери Анатолія Солов’яненка, у планах колективу на поточний сезон є нова постановка цього геніального оперного твору. Для реалізації цього мистецького проєкту керівництво театру запросило сучасного українського оперного режисера Віталія Пальчикова, відомого створенням успішних оперних проєктів на сцені Київської опери на Подолі та в інших музичних театрах.

Побачити нову постановку опери «Трубадур» Джузеппе Верді глядачі зможуть побачити у травні-червні наступного року.

Ілона Кравченко та Олександр Скулкін виконали фрагмент з балету «Дон Кіхот». Фото: Олександра Злуніцина
Концерт завершився спільним виконанням духовного гімну України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» Миколи Лисенка, об’єднавши артистів та глядачів, що підсилювало впевненість у наближенні нашої Перемоги та подальшому процвітанні нашої держави.

До теми: Прем’єра забутого шедевра: в Національній опері вперше виконали маловідомий твір італійського композитора.

Тетяна АСАДЧЕВА

Джерело: vechirniy.kyiv.ua

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World