Menu
Menu
11.11.2023

Симфонічний оркестр ХНАТОБ взяв участь в гала-концерті у Відні

Симфонічний оркестр Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка взяв участь у гала-концерті студентів Віденського університету музики та виконавського мистецтва (MDW)

Про це повідомляють у ХНАТОБ/СХІД ОРЕRA.
MDW - найбільший мистецький навчальний заклад Австрії, в якому навчається понад три тисячі студентів. З моменту свого заснування 1817 року університет виховав багато відомих випускників. Серед них і Ґустав Малер - австрійський композитор, оперний і симфонічний диригент, один з найвидатніших симфоністів XX століття. А у списку відомих викладачів можна знайти ім’я Йозефа Антона Брукнера, органіста та композитора, чиї твори мали значний вплив на музику ХХ століття.

Сьогоднішні викладачі університету - не менш шановані музиканти та диригенти, більшість з яких керує великими та поважними колективами не тільки в Європі, а в усьому світі.

На початку цього року віденські професори почали співпрацювати з нашим театром. Перші майстеркласи відбулися ще в січні. Першим на репетиційну базу Схід Опера до словацького Габчиково приїхав Андреас Ороско-Естрада зі своїми вихованцями. Він був вражений високою професійною майстерністю харківських музикантів.

"Дуже підготовані, дуже сконцентровані та дуже добре грали", - зазначив тоді колумбійський диригент. - "Я і для себе чимало отримав від цієї зустрічі. Це така мотивація! Навіть у важкі часи люди знаходять сили і так самовіддано працюють!"

А потім майстеркласи для своїх студентів проводили й інші професори Віденського університету. І от настав час показати, чому навчилися майбутні диригенти.

4 листопада у залі MDW зібралися педагоги, студенти, родичі та друзі, аби оцінити рівень підготовки молодих фахівців. Студенти з різних країн - США, Польщі, Словенії, Італії, Грузії, Китаю, зосереджені та схвильовані, ставали цього вечора за диригентський пульт показати своє вміння та навички. Серед них була й наша співвітчизниця, Катерина Швець, яка закінчила Одеську консерваторію як хормейстер, а тепер навчається у Відні. Дівчина презентувала один з найвідоміших нині українських творів - "Мелодію" М.Скорика.

А далі під орудою майбутніх маестро симфонічний оркестр ХНАТОБу грав музику В.А.Моцарта, Г.Доніцетті, Дж.Верді, Ж.Бізе, Л.В.Бетховена, К.Дебюссі та Е.В. Корнгольда. Звучали арії та увертюри з творів цих композиторів.

Присутні у залі оплесками підтримували виступаючих. Атмосфера панувала щира та доброзичлива. По завершенні заходу і студенти і викладачі дякували артистам симфонічного оркестру та головному диригенту Схід Опера Дмитру Морозову за плідну співпрацю, потужну підтримку та душевний прийом, а також висловили надію на подальші проєкти.

Джерело: gromada.group

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World