Menu
Menu
12.08.2023

Органіст з Лондона зіграє єдиний концерт в Львівському Органному залі

18 серпня у Львівському Органному залі на підтримку України виступить органіст з Лондона Ешлі Валентайн. У його речиталі звучатиме весь спект британської органної музики – від XVI століття до сьогодення.

Але це не єдина мета подорожі Ешлі Валентайна до України. Разом з благодійною організацією “Make it possible. Ukraine” він тиждень вчитиме музиці українських дітей, які втратили дім через війну.

Єдиний концерт у Львові британського органіста Ешлі Валентайна відбудеться 18 серпня о 21:00 у Львівському органному залі.

Ешлі Валентайн – органіст, музичний директор у церкві Святого Джайлза в Кембервеллі, що в Південному Лондоні. Він грає на органі з 12 років. Має дипломи Асоційованої ради Королівських музичних шкіл, а також шкіл Трініті та Гілдхолл. Ешлі є імпровізатором, лауреатом нагород, гастролював по Великій Британії, супроводжуючи німі фільми, а також писав музику до фільмів і камерних ансамблів. Він є органістом гурту “Organoke”, який має на меті зробити орган більш доступним і цікавим для тих, хто не є музикантом. Має різноманітний репертуар, виконуває твори від Пахельбеля до Лігеті.

На концерті у Львівському органному залі Ешлі Валентайн виконає музику британських композиторів, починаючи з XVI століття, від музики Орландо Гіббонса та Бенджаміна Косина і до кіномузики Макса Ріхтера.

“Я також включив у програму музику композиторів, які писали у важкі часи, в тому числі – під час війни”, – говорить органіст.

На концерті звучатиме твір Джона Айрленда, який під час Першої світової писав музику, щоб зібрати на допомогу військовим, а під час Другої – дивом врятувався від нацистської окупації. “Пісня травня” бельгійця Йозефа Йонгена була написана під час Першої світової, коли композитор жив у Лондоні, як біженець. У програмі є “Прощання з Стромнессом”, яке Пітер Максвел Девіс написав як внутрішній протест проти замінування Оркнейських островів під час Другої світової.

“Як музикант, я знаю, наскільки музика важлива в житті людей. Живий концерт – це спосіб знову почуватися нормально, навіть в умовах такої жахливої війни. Мій візит покликаний показати, що люди тут, у Лондоні, у Британії, підтримують Україну, і що ми з вами”, – розповідає органіст.

Але цей візит Ешлі Валентайна в Україну не перший. Справа в тому, що він мріяв відвідати нашу країну ще з дитинства.

Його надихнула на це телепередача “Від полюса до полюса” (“Pole to Pole”). В одному з випусків її ведучий Майкл Пелін потрапив до України, яка тоді була ще в складі СРСР.

“У поїзді Майкл взяв інтерв’ю в неймовірно сміливого українця, який пояснив, що його країна має свою давню культуру і навіть рух за незалежність. Коли знімався це документальний серіал, ніхто не міг повірити, що до розпаду СРСР залишилося лише кілька місяців”, – пише Ешлі у своєму блозі.

Кадри з Києва, Одеси, чорнобильської зони, краєвиди Дніпра вразили хлопця. Тож, коли в Україні почалася Революція Гідності, Ешлі пильно слідкував за подіями в нашій країні. А в 2015 році на День Незалежності України він приїздив до Києва. Протягом двох тижнів британець подорожував Україною, відвідавши Чорнобиль, Одесу та Львів. З того часу він допомагає Україні, проводячи доброчинні концерти.

А після повномасштабного вторгнення росії в Україну в 2022 році Ешлі почав навчати українських дітей-біженців у Лондоні. “Їхній успіх змусив мене задуматися про те, скільки інших українських дітей, подібних до них, перервали свою музичну освіту... і тоді я заснував благодійну організацію “Make It Possible Ukraine”, – каже британець. В рамках цієї ініціативи Ешлі Валентайн тиждень викладатиме музику у літній школі для дітей-переселенців у Львові. Він даватиме безкоштовні уроки гри на фортепіано, співів, а також везе з собою книги про музику, які спеціально для українських дітей благодійники у Лондоні.

“Я відвідував Україну в 2015-му, і це був дивовижний час дослідження такої прекрасної країни, знайомства з фантастичними людьми. І мій цьогорічний візит – це спосіб відновити мою дружбу з Україною”, – говорить органіст.

Придбати квитки на виступ британського органіста у Львівському органному залі можна на сайті або в касі Органного залу.

У разі оголошення повітряної концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

Джерело: galinfo.com.ua

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World