Menu
Menu
24.07.2023

Налаштування фортепіано - то ціла наука

Літературно-меморіальний музей Лесі Українки у Звягелі

Уже багато років у літературній вітальні музею письменниці стоїть фортепіано "Україна". На ньому, зазвичай, грають музиканти під час заходів. Увагу на нього звертають і відвідувачі закладу. Однак старання навіть найталановитішого музиканта можуть зійти нанівець, якщо інструмент розстроєний.
Музейне фортепіано, виготовлене на Чернігівській фабриці музичних інструментів, давно потребувало "терапії". Йому на допомогу прийшов майстер Юрій Вовк. Під час огляду Юрій Васильович пояснив, що фортепіано - це "живий" організм, який реагує на коливання температури, зміну вологості і частоту використання.
Коли музикант грає на фортепіано, слухачі насолоджуться музикою, слідкують за рухом пальців піаніста. І не здогадуються, які процеси в цей момент відбуваються всередині інструмента. Звуки різної частоти відтворюються вібруючими струнами при ударі по них молотками, пов'язаними з клавішами. У натягу цих самих струн і криється «таїнство» налаштування. Щоб привести до ладу механізм, майстри використовують спеціальні ключі, заглушувачі звуку, камертони або електронні тюнери.
Після "обстеження" та "лікування", яке провів Юрій Васильович, фортепіано зазвучало по-особливому. Дякуємо майстру за допомогу! Окрема подяка - директорці Школи мистецтв м. Звягеля Лілії Полтавченко, яка посприяла цій справі.

Джерело: Facebook сторінка музею

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World