Menu
Menu
15.11.2023

Музей у Львові опублікував новітнє видання творів Станіслава Людкевича

В межах проєкту "Людкевич. Спадщина" меморіальний музей у Львові опублікував новітнє видання творів композитора

Про це пише Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід". 

Відомо, що до видання увійшло п’ять творів для оркестру, окремі з яких видаються вперше або ж виходили друком ще в період радянської окупаційної влади, тож потребували редакції. Відтепер диригенти оркестрів, музиканти та дослідники української музичної культури мають змогу виконувати такі твори Людкевича його пізнього періоду творчості, як Симфонієта (у чотирьох частинах) та одночастинні симфонічні поеми "Пісня юнаків", "Наше море", "Наші гори", "Танець кістяків". На думку працівників музею, створені в період радянського панування твори композитора є найбільш недооцінені музичною спільнотою.

"Творчість Людкевича потребує належного опрацювання та цифровізації, для того, щоб її максимально поширювати у музичних та меломанських середовищах світу. Композиторський доробок Людкевича потребує і музикознавчого розшифрування, так як геніальний композитор, творячи почасти у радянський час, зашифровував у своїх творах питомно українські культурні коди", – зазначив Михайло Кобрин, директор музею.

Видання є двомовним: передмова українською та англійською мовами містить інформацію про вказані твори, історію їх виконання і видання, стан збереження рукописів.

Над новітнім виданням творів Станіслава Людкевича працювали:

  • музична редакторка – львівська композиторка, лауреатка Національної премії України імені Т. Шевченка Богдана Фроляк, науковий редактор – диригент Володимир Сивохіп,
  • набір нот – кандидат мистецтвознавства Володимир Пасічник, Іван Романів, Олександр Хвостов,
  • автор передмови – кандидат мистецтвознавства Яким Горак,
  • переклад – Марта Госовська, Анастасія Фегір,
  • макетування – Юлія Пендрак.

До слова, партитури та поголосники творів опубліковані у відкритому доступі.

  • Напередодні ми також повідомляли, що два симфонічні оркестри Львівської національної філармонії імені Скорика цілий листопад з успіхом гастролюють у Польщі, Німеччині та Нідерландах.

Джерело: zahid.espreso.tv

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World