Menu
Menu
10.03.2024

Композитор із Одеси стала лауреаткою Шевченківської премії

9 березня Президент України Володимир Зеленський затвердив список лауреатів Національної премії України імені Тараса Григоровича Шевченка 2024 року. Серед лауреатів одеська композитор Кармелла Цепколенко. Відповідний указ опублікували на сайті Президента України.

Кармелла Цепколенко здобула нагороду за кантати "Читаючи історію" за поезією Оксани Забужко, "Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?" за поезією Сергія Жадана, Дуель-Дует для скрипки і контрабасу та Симфонію №5. Усі ці твори Кармелла написала під час повномасштабного вторгнення. Зокрема, кантату "Читаючи історію" для сопраністки, віолончеліста та піаніста вона написала в березні 2022 року. За формою цей музичний твір нагадує мініоперу із сольними епізодами віолончелі та фортепіано. Уперше "Читаючи історію" виконав у травні 2022 року в Одесі ансамбль SENZA SFORZANDO. Протягом кількох днів запис із виконанням кантати набрав понад тисячу переглядів на YouTube. Пізніше цей твір виконували не лише в Україні, а й за її межами.

Шевченківська премія – державна нагорода, заснована 1961 року. Її вручають за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Нагороду присуджує Президент України на підставі рішення Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Одна людина може здобути премію раз у житті.

Крім Кармели Цепколенко, лауреатами премії 2024 року стали:

поети Дмитро Лазуткін (за книгу поезій "Закладка") та Ярина Чорногуз (за книгу поезій "[dasein: оборона присутності]");

журналісти Євген Малолєтка, Мстислав Чернов та Василиса Степаненко (за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя, зокрема фільм "20 днів у Маріуполі");

співачка Джамала (за альбом Qirim);

режисер-постановник Іван Уривський, художник-постановник Тетяна Овсійчук та хормейстер Сусанна Карпенко (за виставу "Конотопська відьма" Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка);

художник Андрій Єрмоленко (за серію мистецьких робіт "Ukrainian resistance//Український опір").

Джерело: od.vgorode.ua

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World