Menu
Menu
26.07.2023

Етнофестиваль на садибі Котляревського

28 липня, у наступну п’ятницю, Полтавський літературно-меморіальний музей І.Котляревського запрошує всіх бажаючих до Музею-садиби І.П.Котляревського на яскраву етноподію – фестиваль «Мандрівка минувщиною”. Докладніше про мистецьку імпрезу розповідає заступник директора музею Котляревського Марина Голубнича.


- Пані Марино, захід присвячено Дню державності?

- Фестиваль задуманий як традиційне українське свято, душевне і патріотичне водночас. Гості заходу мають можливість ближче познайомитися з культурною спадщиною Полтавського краю. Дійство присвячене Дню Державності України та підкреслює приналежність до європейської спільноти.

- Які особливості очікують на гостей і учасників?

- Етнофестиваль урочисто розпочнеться об 11 годині з презентації народних майстрів та виробів декоративного та ужиткового мистецтва: гончарства, лялькарства, лозоплетіння тощо. Вітальні промови та концертна програма за участі викладачів та учнів Полтавської дитячої музичної школи № 3 імені Б.Гмирі створить неповторну атмосферу та налаштує на мандрівку минувшиною. Об 11-30 гостей свята найкращі майстри нашого регіону, члени Полтавського осередку національної спілки майстрів народного мистецтва України запросять на майстер-класи, а саме: Євген Пилюгін – майстер-клас з розпису аквареллю; Наталія Свиридюк – виготовлення ляльки-мотанки; Тамара Пилипенко – лялька з природного матеріалу; Лідія Орел – розпис фарбами та пластиліном. З 13 до 16 години запрацює музейний етно-простір «Мандрівка минувшиною», де усім охочим науковці музею презентують екскурсійні мандрівки виставковими локаціями музею.

- Гості зможуть довідатися про унікальні особливості етнічної моди?

- З 16-ї години відкриє роботу арт-майстерня «Мистецькі перлини Полтави» за участі аматорського колективу «Полтавська криниченька», школи танцю «Ректайн», вокального ансамблю «Берегиня». В програмі артмайстерні незабутньою цікавинкою для гостей фестивалю буде етноподіум за участі Центру моди «Століття краси» (керівник Ольга Агеєва) та заслуженої майстрині Народної творчості України Наталії Свиридюк.

- І якою буде родзинка свята?

- До уваги глядачів також буде презентований театрально-гумористичний перфомерс «Іван Котляревський сміється» у виконанні співробітників літературно-меморіального музею І. Котляревського.

 

Етнофестиваль на садибі Котляревського

Спілкувалася Марія Бойко

Джерело: np.pl.ua

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World