Menu
Menu
07.02.2024

Більше ніж просто музика. “Віртуози Львова” готують програму натхненну підтримкою Норвегії українського народу

8 лютого у Львівській національній філармонії відбудеться вечір “Музики з Норвегії”. Її представить один з провідних колективів філармонії – Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова”. За словами організаторів, концерт є знаком солідарності країн, а також подякою Норвегії за необхідну Україні підтримку.
“Ми живемо в час, коли мистецтво не може існувати лише задля краси. Минулого року оркестром були запроваджені алогічні концерти на знак подяки Польщі та Великій Британії. Також плануємо концерт присвячений музиці США” – розповів головний диригент та художній керівник оркестру Сергій Бурко.

“Музика з Норвегії” пропонує слухачам зануритись у творчий світ найвідомішого композитора країни – Едварда Гріга. З його імʼям повʼязані як незабутні казкові історії, які він майстерно оспівував, так і глибокі романтичні оркестрові твори.

Розпочне вечір знайомство з ще одним ключовим митцем Норвегії – Людвігом Гольдбергом, чий памʼятник в самому центрі Бергена – рідному місті Гріга – нагадує про літературне життя країни. Гріг не просто присвятив йому свою сюїту, а й написав її в галантній манері сплетіння старовинних танців, натякаючи на вподобання епохи письменника.

З поетичними захопленнями композитора повʼязані й наступні твори – пʼять ліричних пісень, для виконання яких до “Віртуозів Львова” приєднається співачка, що отримала світове визнання та головні партії в оперних театрах Європи – Олена Андросюк. Композитор напрочуд тонко взаємодіє з мистецтвом слова, створюючи незабутні образи: останньої пісні закоханого лебедя, першого тендітного захоплення, надії, що межує із відчаєм.

Довершать вечір Дві елегічні мелодії для струнних, сповнені тепла та затишку, яке міг передати лише композитор, що сам незадовго до їхнього написання повернувся з довгої мандрівки та відчув щастя – бути вдома.

Квитки на подію: https://soldout.ua/booking/1443-kontsert-norvezkoi-muzyky

Ольга МАКСИМ’ЯК

Джерело: photo-lviv.in.ua

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World