Menu
Menu
07.08.2023

"Англійці поважають українську культуру": музикант із Чернівців у Лондоні популяризує українську музику

Микола Малейко – музикант із Чернівців. З дитинства хлопця виховувала родина музикантів: прабабуся вигравала на клавесині, бабуся співала у дівочому хорі, мама – закінчила музичну школу.

Зараз Миколі 17 років. Після початку війни хлопець разом із сестрою виїхали за кордон, пише molbuk.ua

Півтора року Микола живе в Лондоні, де навчається в британській школі-пансіоні Dulwich College.

– У Чернівцях я навчався у гімназії №4, яка зараз більш відома, як ліцей №9. Там я закінчив 11 класів, а цього року закінчив 12-ий клас у британській школі. З навчанням поєдную музику. Зараз граю на синтезаторі, з часом планую освоїти композиторські та диригентські навички, – розповідає Микола Малейко.

"Він у нас як Моцарт, тільки чернівецький"

Після кількох занять вдома, знайомі порадили Миколі звернутися до викладача музики. Ним стала Дарина Зайцева, що допомогла хлопцю вивчити ази музичного мистецтва.

– Прийшовши до Дарини Вадимівни, я вже знав на той час "Місячну сонату" Бетховена, "Фантазію-експромт" Шопена. Вона була в захваті. Дарина Вадимівна вчила мене теорії та практики, – каже Микола.

Дарина Зайцева згадує Миколу як унікального учня.

– Коли він вперше прийшов до мене на заняття, то не знав нотної грамоти, бо вчився по картинках. Проте за рік йому вдалося підтягнути всі знання, і вже зараз на рівні будь-якого музиканта вміло читає ноти. Окрім синтезатора, йому також вдалося опанувати кларнет та орган. Він у нас як Моцарт, тільки чернівецький, – розповідає усміхаючись Дарина Зайцева.

Музичний талант Миколи помітили й у британській школі.

– Мені пощастило з учителями в школі, я познайомився з викладачкою музики з Боснії і Герцоговини. Вона мене тримає весь час у тонусі. Також мої здібності примітив сам директор коледжу, – зазначає Микола.

В Англії українців підтримують.

– Було дуже приємно, коли на українське Різдво англійці присвятили українцям службу у церкві, а ми їм приготували наші традиційні страви та співали разом з ними українські колядки, – розповідає Микола.

Зараз Микола на канікулах, тож у рідному місті долучився до благодійного концерту, де збирали кошти на підтримку військових.

– Ми зібрали майже три тисячі гривень. Надалі я планую організовувати ще благодійні концерти за кордоном, у цьому допоможе моя британська школа. Англійцям дуже цікавою є наша культура, тому хочеться її ще більше популяризувати за межами України, щоб про неї говорили… Я не люблю коли нам тільки співчувають. Більше поважаю, коли щось роблять для нас.

Джерело: molbuk.ua

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World