Menu
Menu
01.10.2023

В кластері «Краків» представлять цікаву програму до дня народження видатного композитора

Ім’я композитора Валентина Сильвестрова належить до найвизначніших постатей сучасної української музики.

30 вересня митцю виповнилося 86 років.

До дня народження Валентина Сильвестрова в Культурному кластері «Краків» підготували оригінальну програму, яка знайомить з сьогоднішнім періодом творчості видатного композитора, який у березні 2022 року був змушений залишити Україну і переїхати до Німеччини, де він продовжує активно займатися творчістю.

Відвідувачі заходу мають унікальну можливість почути в записі виконання фортепіанних творів Валентина Сильвестрова, здійснені нашими видатними виконавцями в період російсько-української війни 2022-2023 років: піаністами Євгеном Громовим, Олегом Безбородьком та сопрано Інною Галатенко. Також відвідувачі можуть побачити раритетні записи композитора в домашніх умовах, де він грає власноруч та розповідає про музику.

«На сьогодні Валентин Сильвестров, без перебільшення є найвідомішим українським композитором у світі. Киянин, учень славнозвісного Бориса Лятошинського та мешканець Русанівки з 1966 року, він став одним із засновників музичного руху „Київський авангард“, що мав значний вплив на подальше формування сучасної української класичної музики…» — розповідають у Культурному центрі «Краків».

В радянський час композитор-шістдесятник не раз зіткнувся з професійною опалою та ворожим ставленням до своєї творчості з боку радянського керівництва, а з минулого року Валентин Васильович перебуває в екзилі у Берлині внаслідок російської агресії.

Довідка. Валентин Сильвестров — видатний український композитор, народний артист України, лауреат Шевченківської премії та низки міжнародних премій.

З 1960-х років музика Сильвестрова лунає на міжнародних фестивалях, тоді ж він увійшов до творчої групи «Київський авангард». Офіційна радянська критика писала про його твори: «формалізм», «крайні експериментальні тенденції», «вплив буржуазного Заходу».

Наприкінці 1970-х звернувся до жанрів і стилістичних норм XVII–XIX ст. Знайшов власну форму, що має характерні романсові інтонації класико-романтичної доби, просту гармонію. А специфічна манера виконання — упівголоса — створює ефект напівпрофесійного домашнього музикування, наче це не спів, а наспівування. Цьому стилю в дусі «нової простоти» Сильвестров залишається вірним і сьогодні.

Валентин Сильвестров є автором дев’яти симфоній, писав музику для оркестрів, хорів, фортепіано, а також до фільмів Кіри Муратової та Франсуа Озона.

Його твори звучать на міжнародних фестивалях вже понад півстоліття, входять до репертуару найвідоміших оркестрів і виконавців і щорічно виходять друком у багатьох престижних закордонних видавництвах.

Валентин Сильвестром першим з українських музикантів, хто віддзеркалив у своїй творчості події Революції гідності, створивши хоровий цикл «Майдан 2014», ще до розв’язки трагічних подій, єдиним, хто публічно висловлювався на підтримку Євромайдану і та публічно засудив агресивну політику кремлівського диктатора.

Коли: 2 жовтня з 10.00-22.00

Де: Русанівська набережна, 12

Вхід вільний

Джерело: vechirniy.kyiv.ua

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World