Menu
Menu
03.08.2023

У Львівському органному залі прозвучала Перша симфонія (1982) знаного сучасного композитора Віктора Камінського

25 червня 2023 року в рамках серії історичних концертів у Львівському органному залі прозвучала Перша симфонія (1982) знаного сучасного композитора Віктора Камінського. Рукопис партитури симфонії, з якою працювали виконавці – це величезна книга у твердій палітурці з сотнями сторінок, на кожній з яких дбайливо і детально зафіксована особлива музика. Створена вона понад 40 років тому тоді ще молодим викладачем Львівської консерваторії, амбітним композитором, що цікавився і апробував різноманітні стилі та жанри музики: від авангардних течій та інноваційних прийомів до естрадних пісень і театральної музики. Сьогодні він професор та лауреат найвищих державних премій. А написана ним “музична книга” під назвою “Симфонія №1” звучить у новому прочитанні.

Паралель Першої симфонії з книгою не закладена автором, проте така асоціація не є випадковою. Звучання трьох частин симфонії, так само як сюжет книги, розгортається поступово і оригінально. Драматургія кожної частини нагадує структуру тексту, що складається із зачину, основної частини з кульмінацією та кінцівки. Розвиток музичного сюжету з кожною секундою захоплює слухача все більше, і більше, ніби цікава історія. І здавалося б, у цієї “книги” один оповідач – композитор. Та форма і фактура симфонії доводять зворотне: кожен інструмент симфонічного оркестру є самостійним “героєм”, зі своїм унікальним, важливим голосом. Це симфонія монологів і втілення гармонії світу у його різноманітності і багатогранності. Незліченні послідовності сольних епізодів та підголоскових мотивів утворюють певну мережу, що робить музичний розвиток кожної частини безперервним і динамічним.

З якого боку не подивитись, Симфонія №1 Віктора Камінського – це небанальний і досить складний твір. Та слухати його аж ніяк не складно. Просто уявіть, що у вас в руках добра книжка, яка читається на одному диханні і спонукає до рефлексій.

Виконавці:
Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії, Іван Остапович – дириґент.
Звукорежисер – Володимир Пунько.
Запис з концерту у Львівському органному залі (25.06.2023) в рамках стратегії Ukrainian Live. Директор – Тарас Демко.

Текст: Вікторія Антошевська

Джерело: ukrainianlive.org

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World