Menu
Menu
15.07.2023

Театр опери та балету Дніпра прийняли до Міжнародної асоціації “Opera Europa”

Дніпропетровський академічний театр опери та балету вступив до Міжнародної асоціації “Opera Europa”.

Про це розповідає Відкритий із посиланням на Facebook-сторінку театру. Наразі Асоціація об’єднує 215 культурних закладів із 43 країн світу.

Вперше в нашому місті опера була відкрита 1931 року та називалася Дніпропетровський робітничий оперний театр. Коли Друга світова війна прийшла до України трупу евакуювали до Красноярська, де дніпрян об’єднали з артистами та музикантами з Одеси. Після війни вони почали виступати в одеському театрі.

Відродити оперне мистецтво у Дніпрі вирішили лише 31 серпня 1973 року. Зовнішнє та внутрішнє оформлення будинку Дніпровської опери унікальне. Найяскравішим елементом притеатральної площі, спроектованої архітектором Павлом Нірінбергом, став світломузичний фонтан “Муза” (автор скульптури – Юрій Павлов).

Відкрився театр 26 грудня 1974 року балетом Петра Чайковського “Лебедине озеро”.

“Високопрофесійний колектив, багаторічний досвід та успішні гастролі з оперними хітами “Богема”, “Набукко”, “Кармен”, “Мадам Баттерфляй”, “Аїда” у Великій Британії, Італії, Бельгії та Нідерландах дозволили трупі театру подати заявку. Процедуру виконано: всіх умов дотримано, документи підписано, рішення прийнято – наш театр увійшов до Асоціації”, – написало керівництво культурної установи.

Статус учасника Міжнародної асоціації “Opera Europa” дає можливість:

  • заявляти про себе на провідних театральних платформах;>/li>
  • брати участь у профільних фестивалях;
  • реалізовувати цікаві творчі проекти;
  • розпочати культурний обмін артистами та музикантами;
  • співпрацювати з провідними європейськими режисерами, диригентами та хореографами.

Джерело: opentv.media

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World