Menu
Menu
25.07.2023

Незабаром стартує Міжнародний проєкт «Музика в старому Львові та Кракові»

Цьогорічний Міжнародний фестивальний проєкт «Музика у старому Львові та Кракові» буде ювілейним – десятим, і триватиме з 15 до 31 серпня.

Ідея одночасного проведення фестивалю у Кракові та Львові належить Народному артистові України, засновнику Академічного камерного оркестру "Віртуози Львова" Сергію Бурку. Цю ідею з ентузіазмом підтримали засновник і директор Краківського фестивалю Станіслав Галонський та видатний український диригент, народний артист України, лауреат Національної премії Т. Шевченка професор Юрій Луців.

«Дуже особливою є формула, яка була закладена в основі концепції фестивалю. Йдеться про виконання видатними солістами та колективами високої класики та шедеврів світової музики в храмах, історичних та пам'ятних місцях, ознайомлення з особливою атмосферою історико-архітектурних пам'яток європейської культури та історії Львова і Кракова, доступність. Ці речі стали визначальним чинником майбутнього успіху фестивалю, еліксиром духовного збагачення, релаксації меломанів та любителів класичної музики, гостей міст та вимушених переселенців», - повідомляють організатори.

Окрім унікальності та духовної місії, проєкт також має багато досягнень. Зокрема, у межах фестивалю у Львові та Кракові відбулася прем'єра опери Дмитра Бортнянського "Сокіл" (керівник Наталя Свириденко), реалізовано багато цікавих та ексклюзивних проєктів: "Органна майстерня Яна Слівінського", "Нова квадромузична система", "Музика в княжому Львові", "Музична історія Львова" (брати Доплери, Кароль Ліпінський), "Три Моцарти", "Кавова кантата" та низка інших.

Незмінним генеральним партнером фестивалю є АТ "Кредобанк", а також Львівська національна філармонія ім.М.Скорика, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Львівська міська рада.

Довідка
Вперше фестиваль «Музика у старому Львові» стартував у серпні 2014 року в партнерстві з відомим та авторитетним у світових, зокрема європейських музичних колах, польським фестивалем з півстолітньою історією "Музика в старому Кракові". Вже десять років всупереч непростим обставинам (2014 - рік вторгнення росії; 2019-22 роки – пандемії Covid-19; 2022-23 – повномаштабна війна в Україні) фестиваль обʼєднує не просто міста – він обʼєднує народи.

Постійними учасниками Львівського і Краківського фестивалів стали камерний оркестр "Віртуози Львова" (керівник Сергій Бурко), камерний хор "Глорія" (керівник Володимир Сивохіп), "Collegium Zieleński", “Krolewski Rorantysci” (керівник Станіслав Галонський). Неодноразово в фестивальних концертах брав участь Маріупольський камерний оркестр "Ренесанс" (керівник Василь Крячок). Також учасниками є симфонічний оркестр Краківської Бетховенської Академії (диригент Тадеуш Стругала), Івано-Франківський та Рівненський камерні оркестри, Белфастський філармонічний хор, Галицький камерний хор, Ельжбета Стефанська (клавесин, Краків), Наталя Свириденко (клавесин, Київ), скрипалі: Богдана Півненко, Євген Кострицький, Лідія Шутко, Остап Шутко, альтисти: Валентина Пришляк, Андрій Савич, органісти: Олена Мацелюх, Роман Перуцький (Польща), Владислав Шиманський (Польща), Петер Плани (Чехія), Гейл Арчер (США), Оксана Рапіта (фортепіано), Андрій Карпяк (флейта), Лукаш Длугощ (флейта, Краків), солісти – Маріанна Лаба, Софія Соловій, Наталія Дитюк, квартет «Дудаліс», Софія Іванова (музикознавець) та багато інших відомих музикантів.

Джерело: city-adm.lviv.ua

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World