Menu
Menu
24.09.2023

Львівська опера запрошує на першу балетну прем’єру сезону «Даремна необережність»

У пʼятницю, 22 вересня, у Львівському національному театрі опери і балету ім. Соломії Крушельницької відбувся допрем’єрний показ балету «Даремна обережність» на музику П. Гертеля. Як розповіли під час брифінгу, це перша прем’єра нового театрального сезону.

«Нещодавно ми стикнулись із такою дискусією, що буде з хореографічним жанром, якщо з афіші щезнуть назви балетів Чайковського. Але Львівська національна опера робить і доводить те, що абсолютно нічого театр не втрачає. І цей сезон 2023-2024 років можна назвати балетним сезоном», – зазначив генеральний директор-художник керівник Львівської опери Василь Вовкун.

Відкриває новий сезон балет «Даремна необережність», який бере свій відлік на сцені Львівської опери ще з 1949 року. Однак, варто зауважити, що він має цікаву та захопливу історію. Його написали ще у 1798 році. Це перший балет, де головними героями є прості селяни. Сюжет твору яскраво демонструє, що обережність матері була справді даремною, а мораль селян виявилась вищою за моральність дворян.

За словами Василя Вовкуна, цьогорічна «Даремна необережність» – це не оновлена, а нова і абсолютного авторська робота відомого хореографа з Києва Сергія Бондура. Це нове прочитання балету, який має свою унікальну хореографічну та музичну історію.

Крім того, незвичність цього балету полягатиме в тому, що в першій дії в головних ролях будуть одні виконавці, а в другій – інші. Разом з тим, на сцені Львівської національної опери відбудеться дебют молодої ведучої пари в балеті.

«Я думаю, що ця вистава націлена на те, щоб на ній розвивалися та вдосконалювали свою майстерність нові покоління», – додав балетмейстер-постановник Сергій Бондур.

Окрім оновленої хореографії, прем’єру відрізнятимуть також нові вишукані образи артистів від художниці з костюмів Жанни Малецької та акробатичні елементи. Барвисту картину французького села з його невід’ємними атрибутами довершать колоритні декорації Тадея Риндзака.

Перші покази балету відбудуться уже цих вихідних:

23 вересня (субота) / 18:00
Купити квитки
24 вересня (неділя) / 12:00
Купити квитки

Джерело: lmn.in.ua

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World