Menu
Menu
04.08.2023

25 років популяризації української музики у Польщі. У Варшаві пройдуть “Дні української музики”

У вересні у Варшаві вже вдевʼяте пройдуть «Дні української музики», під час яких будуть представлені твори сучасних українських композиторів. Організаторами заходу є фонд Pro Musica Viva та його очільник польський та український композитор та диригент Роман Ревакович. Вже чверть століття фонд займається популяризацією української класичної музики в Польщі.

3, 5 та 10 вересня 2023 року у Варшаві відбудеться найбільша культурна подія у Польщі, яка представляє українську класичну музику – «Дні української музики». Організаторами фестивалю є фонд Pro Musica Viva, який цьогоріч відзначає 25-ліття своєї діяльності. Співзасновником (разом з Євою Самборською) та незмінним очільником фонду є польський і український композитор та диригент Роман Ревакович.

Фонд Pro Musica Viva постав 17 липня 1998 року у Варшаві. З того часу організація послідовно займається популяризацією польської класичної музики в Україні та української – у Польщі. Першою масштабною подією новоствореного фонду була організація у 1999 році у рамах фестивалю сучасної музики «Контрасти» у Львові виконання твору польського композитора Кшиштофа Пендерецького Credo. Саме тоді – у час активної співпраці Романа Реваковича з львівським музичним середовищем та представлення польської класичної музики і польських виконавців в Україні – у композитора виникла ідея організації подібних заходів у Польщі, де б польські слухачі могли познайомитись з українською музикою. Так виникла з’явилися «Дні української музики у Варшаві».

Перший фестиваль відбувся у польській столиці у грудні 1999 року. Тоді твори українських композиторів прозвучали в одному з найкращих варшавських концертних приміщень – у Концертній студії Польського радіо ім. Вітольда Лютославського. З того часу з короткими перервами фестиваль української класичної музики у Польщі відбувається до сьогодні. З 2019 року, коли «Дні української музики» було організовано впʼяте, фестиваль перейшов у режим щорічного заходу завдяки трирічним дотаціям від міста Варшава. У 2023 році польська столиця вкотре підтримала фестиваль, тому «Дні української музики» відбуватимуться також у 2024 та 2025 роках.

Цьогоріч 9-ті «Дні української музики у Варшаві» відбуваються за фінансової підтримки головних партнерів Фестивалю – Фонду Most the Most та Банку Господарства Крайового, а також Міста Варшава, польського Міністерства культури та національної спадщини у співпраці з Національним інститутом музики та танцю і Фонду MAGOVOX.

Партнерами Фестивалю є Товариство захисту авторських прав ZAiKS, ESTELL – естетична медицина та стоматологія, Об’єднання українців в Польщі, Фонд «Український Дім».

Програма фестивалю
3 вересня, 19:00 – Сольний концерт Kyiv Piano Duo
Місце проведення: Концертна студія Польського радіо ім. Вітольда Лютославського (вул. Модзелевського, 59 / Modzelewskiego 59).

Виконавці: Kyiv Piano Duo – фортепіанний дует у складі Олександра Зайцева та Дмитра Таванеця.

У програмі:
Євген Станкович – «Прадавні гірські танці Верховини»;
Золтан Алмаші – «Карпатська пісня»;
Євген Оркін – «Im Zwergenland» («У країні гномів»), «Rosa de Barcelona» з циклу «Мозаїки»;
Олег Безбородько – «Фанфари та фуга»;
Богдан Сегін – «Ru-um-bambar»;
Михайло Швед – «Відзвуки»;
Мирослав Скорик – «Сумний блюз», «Канкан зі старої грамофонної плити»;
Геннадій Ляшенко – «І дзвону дивного звучання, і тріпотіння листя на вітру…»;
Ігор Щербаков – «Баркарола»;
Богдана Фроляк – «Сюїта in C: Intrada – Romanza – Toccata – Nocturne»;
Костянтин Віленський – «Танок диявола».

5 вересня, 19:00 – хоровий концерт Wrocław Baroque Ensemble
Місце проведення: Концертна студія Польського радіо ім. Вітольда Лютославського (вул. Модзелевського, 59 / Modzelewskiego 59)

Виконавці: Wrocław Baroque Ensemble – ансамбль, що спеціалізується на історичному виконанні, зосереджуючись на відкритті маловідомого репертуару з Центральної Європи. Виконує переважно музику польського ренесансу та бароко, від камерних композицій до ораторій і кантат. Wrocław Baroque Ensemble був заснований у 2012 році Анджеєм Косендяком і від самого початку діє під його мистецьким керівництвом.

У програмі: Микола Дилецький (бл. 1630 – бл. 1690) – український музичний теоретик, композитор – «Реквіяльна літургія» для 8-голосного хору та «Воскресний канон» для 8-голосного хору.

10 вересня, 18:00 – симфонічний концерт
Місце проведення: Атріум офісної будівлі SENATOR (вул. Бєлянська, 12 / Bielańska 12).

Виконавці: Ігор Лещишин (США) – гобой, вокальний секстет proMODERN та симфонічний оркестр Вроцлавської філармонії Narodowe Forum Muzyki.
Диригент – Роман Ревакович.

У програмі:
Богдана Фроляк – Концерт для гобоя з оркестром (прем’єра);
Олена Ільницька – «До перемоги» для вокального секстету та оркестру (прем’єра).

Квитки на концерти будуть доступні на сайті Bilety24.

Більше про «Дні української музики у Варшаві» за посиланням.

Джерело: Збруч, пресматеріали

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World