Menu
Menu
21.02.2024

24 лютого особливий концерт столичної філармонії транслюватимуть у Парижі

На концерті «Незламна Україна» пролунає музика Бетховена, двох сучасних українських композиторів та французької авторки.

Два роки тому, 24 лютого 2022 року, росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. По всій країні люди прокинулись від вибухів бомб та у новій реальності, в якій не стало жодного безпечного місця.

За період з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року зазнали пошкоджень або руйнувань 1938 об’єктів культурної інфраструктури. З них 314 — знищені.

З 2014 року, коли фактично почалася ця війна, Україна втрачає акторів, музикантів, письменників, режисерів, солістів балету, кінорежисерів, поетів, перекладачів, культурологів, істориків, культурних менеджерів.

Серед них і ті, хто виступав на сцені Національної філармонії України у Києві. Як от оперний співак Василь Сліпак, що був солістом Паризької національної опери, а у 2016-му загинув в бою на сході України. Або вбитий на фронті у 2023 році фаготист і диригент Костянтин Старовицький. Чи їхній колега з Херсона — диригент Юрій Керпатенко, якого росіяни розстріляли просто у власному будинку у вересні 2022 року за відмову співпрацювати з окупантами.

«Українська культура та її діячі — під російським ударом. Саме тому її видимість у світі є важливою як ніколи, — зазначають в закладі. — 24 лютого концерт Національної філармонії України почують у Франції та світі завдяки трансляції, здійснений у партнерстві з Паризькою філармонією. Як символ української незламності та потужності нашої культури, що звучить на повний голос попри все — бомбардування та втрати».

Виступ Академічного симфонічного оркестру НФУ під орудою дириґента Сергія Голубничого, відкриє бетховенська Увертюра Леонора №3 (1806), яка вважається однією з найбільш монументальних увертюр в історії музики та завершується ствердженням свободи.

Українська музика буде репрезентована творами двох сучасних композиторів: Євгена Станковича та Вікторії Полевої.

Євген Станкович залишився в Києві та продовжує творити. Вершиною інструментальної творчості Станковича є Другий скрипковий концерт (2006). Був написаний невдовзі після подій 2004 року, відомих як «Помаранчева революція»: ще тоді український народ показав свою незгоду із наступом на демократичні цінності, які продовжує захищати і зараз. Соліст концерту — Дмитро Ткаченко, випускник Національної музичної академії України (Київ) та Школи музики і драми Гілдхолл (Лондон).

Не залишала Київ у перші дні війни і композиторка Вікторія Полева. Її «Bucha. Lacrimosa» — оплакування, увічнення у мистецтві пам’яті про сотні мирних жителів, закатованих росіянами у березні 2022 в передмісті Києва — містечку Буча.

У фіналі програми прозвучить музика сучасної французької композиторки Камій Пепан «На вістрі бурі», натхненна швидкоплинними світловими спалахами, які знаменують розпал нестримного буревію. Втім, композиція дуже точно резонує зі станом, в якому зараз перебувають українці — а зрештою, і весь світ — балансуючи на межі, в очікуванні переламного моменту.

Коли: 24 лютого о 19:00
Де: Колонна зала імені Миколи Лисенка Національної філармонії України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 190-350 грн.

Трансляція Philharmonie Live: https://philharmoniedeparis.fr/fr/live

Джерело: vechirniy.kyiv.ua

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World