Menu
Menu
21.03.2024

У Запоріжжі виступить одна з найталановитіших солісток світової опери - інтерв'ю

Всесвітньо відома українська зірка оперної сцени вперше під час повномасштабної війни виступить у філармонії - це станеться саме у Запоріжжі
Вперше на сцені Запорізької обласної філармонії виступить оперна діва, народна артистка України, прима Національної опери України Людмила Монастирська. Концерт відбудеться 22 березня.

Зарубіжна критика називає співачку новою зіркою світового вокалу, називаючи її «Королевою нюансу» та «Королевою піанісимо», а ще наступницею традицій Соломії Крушельницької, Марії Каллас, Монсеррат Кабальє, пророкуючи їй блискуче майбутнє, що засвідчують численні контракти з найпрестижнішими театрами світу, серед яких Ла Скала, Королівський Ковент-Гарден, Метрополітен-опера, Віденська опера та інші.

Одна з найталановитіших солісток світової оперної сцени, як ми писали, співатиме у супроводі академічного симфонічного оркестру Запорізької облфілармонії під керуванням заслуженого артиста України Василя Коваля. На концерті також виступить провідний соліст Київської опери, лауреат міжнародних конкурсів, баритон Сергій Макієнко.

Опера з "вогником"
У Людмили Монастирської дуже красиве лірико-драматичного сопрано. У чому вже переконалась журналістка zprz.city - сьогодні була перша спільна репетиція оперних співаків та оркестра. Людмила Монастирська виявилась дуже приємною у спілкуванні.

- Це четверта філармонія в Україні, де я маю приємність співати - була Київська, Одеська і Черкаська. Але я вперше виступатиму у філармонії у воєнний час. І я дуже щаслива, що я тут. Вдячна за запрошення керівниці філармонії Ірині Конаревій і головному диригенту Василю Ковалю, - каже Людмила Монастирська.

- Як пройшла перша репетиція з оркестром Запорізької філармонії?

- Прекрасно. Це симфонічний оркестр, який, мабуть, не часто акомпанує саме оперним співакам. Але у мене дуже приємне враження. Я мала можливість виступати з різними оркестрами у Європі та в Америці. Запорізький не уступає!

- Якщо не секрет - хто вам шиє сценічні наряди?

- У мене є готові сукні з паризьких, з нью-йоркських магазинів. Є й сукні, які зшиті на мене на замовлення. У Києві є людина (не буду називати її ім'я), яка не один рік цим займається. Створює шедеври! І ось якраз в цій сукні я й буду на післязавтрашньому концерті.

- У вас були гастролі у Метрополітен-опера. Розкажіть, будь ласка, про це.

- Це мій контракт з Метрополітен-опера. Було декілька вистав. Було вісім вистав «Набукко» Джузеппе Верді. З приводу постановки продукції - вона дуже непроста, темна на сцені. Взагалі, такі продукції дуже складно співати. Це продукція старого стиля. На сцені палає справжній вогонь, хтось ходить з факелами.

Цю продукцію я співаю вже вдруге. Колись, у 2017 році, ми співали її з Пласідо Домінго. Власне, Пласідо співав царя Набукко. І стався такий казус - на генеральній репетиції щось загорілось на сцені. Організатори припинили репетицію, загасили. Так що такі моменти небезпечні.

Це дуже велика честь співати на таких сценах. Я щаслива і рада. Люблю свою роботу і дуже рада, що мене запрошують. Представляти Україну - то велика честь.

...Додамо, що на початку повномасштабної війни Людмилу Монастирську запросили замінити у постановці Метрополітен-опера росіянку Анну Нетребко, контракт з якою розірвали через підтримку путінського режиму.

"Це велика подія для нашого міста"

Головний диригент симфонічного оркестру Василь Коваль не стримує емоцій:

"В Запоріжжі 22 березня буде свято. Маємо честь співпрацювати з такою відомою оперною співачкою, як Людмила Монастирська. Це велика подія для нашого міста.

Ви почуєте шедеври оперного мистецтва - світового зарубіжного й українського, а також почуєте українські пісні, гарні твори, гарні увертюри".

На концерті прозвучать арії та дуети з опер Джузеппе Верді, Джакомо Пуччіні, Вінченцо Белліні, Руджеро Леонкавалло, Гаетано Доніцетті, українські народні пісні.

Василь Коваль, який ще працює диригентом у Дніпровському академічному театрі опери та балету «Дніпро – Опера», розповів, у цей ювілейний сезон Людмила Монастирська співала там в "Аїду".

"Я набрався сміливості й запросив таку поважну співачку, як Людмила Монастирська. І цей проєкт здійснився. Так почалась творча співпраця. Також Людмила Вікторівна ще заспівала у Дніпрі виставу "Турандот". Співпраця продовжується в Запорізькій філармонії, чому я дуже радий".

***

Концерт відбудеться у філармонії 22 березня, початок о 17.00.

Тривалість - 1 година 30 хвилин.

Захід проходитиме із дотриманням необхідних вимог безпеки в умовах воєнного стану. Під час повітряної тривоги заходи призупиняють і глядачам пропонують перейти в укриття. У філармонії воно є.

Джерело: zprz.city

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World