Menu
Menu
11.07.2023

Донецькій академічний обласний драматичний театр (м. Маріуполь)прийняв участь у прем'єрі вистави «Memento» у Франції

У серпні 2022 року Донецький академічний обласний драматичний театр (м. Маріуполь) підписав Угоду про творчу співпрацю з французькою театральною компанією Compagnie Hors Jeu. Це стало початком для спільного українсько-французького проєкту «Memento», основною темою якого є геноцид. «Ніколи знову» - мета цього спільного міжнародного проекту.

І ось 5 липня 2023 року відбувся прем'єрний показ вистави «Memento» у французькому муніципалітеті Беллак (Франція). У виставі порушувалось питання геноциду України (повномасштабне вторгнення росіян у 2022 році), зокрема – знищення російськими загарбниками будівлі нашого театру, під руїнами якого загинули люди.

Вистава встигла стати учасником двох театральних фестивалів: передпоказ відбувся 23 червня на фестивалі "Moutier D' Ahun La FESTIVE ", а прем'єра - на "FESTIVAL DES EMANCIPATIONS". Ми щиро вдячні за досвід режисерці Софі Левіш, яка успішно втілила надзвичайно складний проєкт. Пані Софі має українське коріння, залюбки слухає українські пісні та насолоджується українською мовою.

Надалі керівник проєкту Софі Левіш планує зробити дубль вистави в Україні за участі наших акторів. Французькі митці також проявили солідарність з акторами Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь) і вирішили приїхати в Ужгород та зіграти тут виставу для підтримки нашого театру в лютому 2024 року.

Чекаємо на продовження проєкту вже в Україні!

Управління культури і туризму облдержадміністрації

Джерело: dn.gov.ua

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World