Menu
Menu
24.12.2023

Рівняни організували український “Вертеп” у Сполучених штатах Америки

Колядка “Щедрик” не дарма вважається справжнім символом Різдва у всьому світі. Та досі не всі знають, що написав цю відому мелодію саме український композитор Микола Леонтович. Сучасні українці не втомлюються продовжувати справу великих предків, тож популяризують українські звичаї та традиції у відзначенні Різдва і за океаном. Так зовсім нещодавно традиційний український вертеп, але на сучасний лад презентували у місті Шарлотт у Сполучених шатах Америки.

“Український «Вертеп» стартував у Америці за два тижні до Різдва. І за всіма відгуками — успішно! Дух України, українського фольклору, історії та традицій - ось що втілила команда українців, що проживає у місті Шарлотт, штаті Північна Кароліна. Ми змогли обʼєднати своїх людей, як одну сімʼю, в єдину спільноту! Нам для гостей не вистачило місця - вдячні всім за готовність та бажання бути разом ! То ж наступні події плануватимемо у більших приміщеннях,” - такі емоції переповнювали після прем’єри “Вертепу” його учасницю рівнянку Валентину Іванюк.

За вісім тисяч кілометрів від дому організувала вертеп у Шарлотті рівнянка Наталія Нечидюк, а долучилися до неї два десятки українців-вихідці практично з усієї нашої країни, які зараз живуть в США.

“Прикметно сказати, що це не лише люди з центру України, а ми знайшли тут однодумців з майже усіх куточків: Рівне, Вінниця, Тернопіль, Запоріжжя, Кривий Ріг, Донецьк, Херсон, Одеса. А з Донеччини люди - то з самого Єнакієвого. І такі патріоти, що я була здивована!” - розповідає Валентина про учасників “Вертепу”.

Робили все своїми силами й на аматорському рівні, адже ніхто до цього в театрі не грав. Проте усі дуже горіли самою ідеєю — презентувати український вертеп за океаном. З костюмами допомогла дизайнерка із Запоріжжя Олена Стурза. Під час їх створення брали до уваги все — і українську традицію, і сучасні віяння, і особливості вертепного образу. Та головне — у кожному враховували особливості народного костюма з того регіону України, звідки приїхав учасник, який його носитиме.

“Ми дійсно організували це все своїми силами й одночасно долучилися до збору для наших військових. Адже тут, в США, ми маємо простір гуртуватися та рухатися вперед - задля України та Перемоги над російськими загарбниками, - продовжує Валентина. - росія завжди заздрісно знищувала історію країн, куди вторгалася. А все, що стосувалося України, - з особливою злістю! Бо наша культура - противага російській ницості, наші традиції - суперечать російській свідомості, наші цивілізовані прагнення - суперечать російській совєцькій ідеології. До всього - наші воїни показали високу морально-національну стійкість, захищаючи рідну землю від вторгнення москалів.”

В місті Шарлотт, за словами Валентини Іванюк, проживає понад 10 тисяч українців. До участі
"Це люди з різних регіонів України, які єдиним голосом прагнуть донести до американського суспільства та світу, що ми - об'єднана нація, а наша культура - неповторна. Навіть у часи напруженості, коли Росія нас атакує, ми залишаємося вірні своїм цінностям: співаємо "Щедрика", вирощуємо пшеницю попри загрозу танків, а наші захисники дотримуються культури та традицій нашої землі. Це розповідали представники української спільноти, які відвідали наш "Вертеп", - розповіла Валентина Іванюк.

Українці в Шарлотт також створили "Toloka organization, Ukrainian art and culture in Charlotte" - організацію, що пропагує українське мистецтво та культуру. Крім цього, за ініціативою вінничанки Тетяни Рассадіної тут діє місцевий український книжковий клуб "Свої люди".

“Для нас, українців, тут дуже показово, що разом ми - велика сила, а розʼєднують нас навмисно, вбивають рускій мір у голови людей вже понад століття. А завдяки отаким нашим самодіяльним виступам ми доводимо, що Україна — неповторна,” - каже Валентина.

Після вдалого старту у Шарлотті український “Вертеп” запросили на гастролі. Тепер наших земляків чекають у північній частині штату Північна Кароліна. За словами Валентини, благодійні збори продовжаться і тут, задля підтримки українських військових, які зараз боронять незалежність рідної країни.

Джерело: ogo.ua

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World