Menu
Menu
18.02.2024

Назвали лауреатів премії імені Миколи Лисенка в 2024 році

Держмистецтв визначили та назвали переможців премії імені Миколи Лисенка у трьох номінаціях.

Засідання Комітету відбулося 16 лютого. Про це журналістам Район.Культура повідомили у пресслужбі Держмистецтв.

У номінації «за видатні досягнення у професійній композиторській творчості» цьогоріч премію отримує український композитор Євген Петриченко за твори: «Concerto Grosso з позитивом» «Осяяні чорним сонцем» та Диптих «Коляда-триб’ют»;

Євген Петриченко має значний «творчий багаж», що представлений різноманітними жанрами симфонічної, камерно-симфонічної, камерно-інструментальної, вокальної, хорової музики, музики до театральних вистав, піснями тощо. Його твори виконували на сценах Київської, Луганської, Донецької, Львівської, Івано-Франківської та Одеської обласних філармоній, на міжнародних музичних фестивалях: імені Кос-Анатольського, «КиївМузикФест», «Золотоверхий Київ», «Два дні й дві ночі нової музики», «Контрасти».

В номінації «за видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві» перемогу одержав Роман Рєпка (фортепіано) за концертну програму «Левко Ревуцький. Повернення шедевру».

Роман Рєпка – піаніст, лауреат національних та дипломант міжнародних конкурсів, викладач Київської дитячої музичної школи №5 ім. Л.Ревуцького. В різні роки співпрацював з камерними ансамблями «Київ”, «Рикошет», «Luna Ensemble» та ін., а також з оркестром «New Era Orchestra» в якості соліста та репертуарного директора.
Останнім часом основу репертуару піаніста складають маловиконувані або забуті шедеври української та європейської музики.

В номінації «за видатні досягнення в музикознавстві» у 2024 році перемогла музикознавиця Ірина Тукова. Вона отримає премію за монографію «Музика і природознавство: взаємодія світів в умонастроях епох (XVII — початок ХХІ століття)» та науково-критичні статті, присвячені дослідженню і популяризації української музики у світі.

У цій монографії досліджено взаємозв’язок між академічним музичним мистецтвом і природознавством на рівні умонастрою епохи. На підставі аналізу широкого кола матеріалів, залучення досліджень з історії і теорії музики, мистецтвознавства, історії й філософії науки вибудовано систему аналогій між цими сферами духовно-інтелектуальної діяльності людини. Окрему увагу приділено питанням музичної мови і особливостям її розвитку від початку ХХ століття до сьогодення.

Нагадуємо, що премію імені Миколи Лисенка присуджують щороку у трьох номінаціях за видатні досягнення у сфері музичного мистецтва та мистецтвознавства.

Джерело: kultura.rayon.in.ua

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World