Menu
Menu
31.01.2024

Львівський органний зал запрошує на концерт, де управлятиме диригент зі Швеції Деніел Ханссон

10 лютого о 19:00 у Львівському органному залі звучатиме легендарний «Реквієм» Вольфганга Амадея Моцарта. Найвідомішу месу у світі виконає Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії, Львівський муніципальний хор «Гомін» та солісти під управлінням диригента зі Швеції Деніела Ханссона.

«Реквієм» Вольфганга Амадея Моцарта – останній твір великого композитора, не завершений автором й оповитий легендами. У своїй музиці Моцарт наповнив текст заупокійної меси емоціями, які вражають і сьогодні. «Реквієм» бореться з таємницею смерті: створений людиною на краю свідомості, він ніби відкриває перед слухачами подорож від непевності до надії.

Цей твір має особливе значення для Львова. У 1826 році у греко-католицькому кафедральному соборі святого Юра у Львові відбувся концерт, на якому син Вольфганга Амадея, Франц Ксавер Моцарт виконав знаменитий батьківський «Реквієм».

У лютому 2024 року у Львівському органному залі «Реквієм» буде звучати в памʼять про всіх, хто загинув на російсько-українській війні. Виконавцями будуть Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії, що знайшов прихисток у Львові з початку повномасштабного вторгнення, Львівський муніципальний хор «Гомін» та провідні львівські солісти органного залу.

За диригентським пультом цього вечора публіка побачить шведського диригента Деніела Ханссона, великого друга України, який вже багато років співпрацює з Львівським органним залом.

Деніел Ханссон – музичний директор Університету Мальме (Швеція) та художній керівник оркестру, хору та ансамблю SYD університету Мальме. Серед ансамблів, якими він диригував, є Філармонія Монте-Карло, Опера Манаус, Український фестивальний оркестр, Симфонічний оркестр Мальме та Хор Шведського радіо.

Це вже не перший візит диригента зі Швеції в Україну в часи повномасштабного вторгнення.

«Я дуже радий можливості повернутися до Львова в ці важкі часи і продемонструвати нашу вірність Україні. Частинка мого серця – назавжди у Львові. Для мене ви є героями. Усе, що ви робите є натхненням для решти світу. І найменше, що я можу зробити, це прийти і зіграти концерт. Для мене честь приїхати до Львова і стати частиною вашої роботи», – говорить Деніел Ханссон.

Варто додати, що концерт 10 лютого у Львівському органному залі буде записувати «Суспільного Радіо» для Європейської мовної спілки – асоціації телерадіомовників, яка організовує міжнародний пісенний конкурс «Євробачення».

Квитки на подію можна придбати на сайті kontramarka.ua або у касі Органного залу за адресою вул. С. Бандери, 8.

Джерело: city-adm.lviv.ua

Стрічка новин
X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World