Menu
Menu

Янцо Віктор Степанович

1978

Віктор Степанович Янцо — український композитор, музикант, виконавець пісень. Автор гімну Мукачева, лідер рок-гурту «Rock-H».
Народився в Мукачеві в 1978 році. Закінчив Мукачівську школу № 20 та Мукачівську хорову школу. В 1995—1998 навчався в Ужгородському музичному училищі ім. Д. Задора на фортепіанному відділі та факультативно займався композицією в класі В. Теличка, у 1998—2000 — у Львівській консерваторії на композиторському факультеті (клас проф. Мирослава Скорика), у 2000—2004 — на композиторському факультеті Національної музичної академії (клас проф. Євгена Станковича). У 2004—2006 — асистентура-стажування Національної музичної академії (під керівництвом Є. Станковича).

Віктор Янцо та міський голова Мукачева Золтан Лендьєл під час сесії міської ради, на якій було затверджено офіційний гімн міста.
Виконання академічних творів та авторські концерти
1998 — авторський концерт (Ужгород, Закарпатська обласна філармонія).
1999 — виконання сюїти для струнного оркестру на міжнародному фестивалі сучасної музики «Контрасти» (м. Львів).
2002 — авторський концерт за участю Національного симфонічного оркестру, диригент — В. Сіренко (Київ, Український дім).
2003 — авторський концерт за участю чоловічого секстету «Ad Libitum» (м. Мукачево)
2003 — виконання симфонії № 2 за участю Національного симфонічного оркестру України, диригент — В. Сіренко. Великий зал НМАУ ім. Чайковського.
2004 — виконання камерної симфонії № 2 для мішаного хору на міжнародному фестивалі «Київ музик фест» (Національна філармонія України, м. Київ)
2005, 2010 — виконання симфонії № 3 для великого симфонічного оркестру на Міжнародному фестивалі «Київ музик фест» (Національна філармонія України, м. Київ)
2011 — виконання симфонії № 2 «Повінь». (Закарпатська обласна філармонія, м. Ужгород).
Гурт Rock-H
У 2008 році став одним із засновників гурту Rock-H. Є автором музики усіх пісень, які входять до офіційних альбомів гурту, крім пісень «Вівці», «Карта» і «Чорна гора неорана», які є народними й увійшли до альбомів в обробці Віктора Янца.

У 2014 році в альбомі «Білий динь» вперше виступив як вокаліст, записавши декілька пісень альбому. Перший публічний виступ Віктора як вокаліста відбувся 22 квітня 2014 року у Львівському національному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької під час концерту Олесі Киричук.

У 2016 році вийшов альбом «Співаночки про любов» гурту Rock-H, у якому Віктор виступив як автор музики, а також записав усі фортепіанні та вокальні партії.

Інші проєкти
У 2015 році виступив ініціатором та спільно з телекомпанією М-Студіо і творчим об'єднанням «Uzhik» втілив телепроєкт «Загудеме в'єдно в Рокаш-Оркестра», у якому взяло участь майже 50 музичних колективів і виконавців із Закарпаття.

У 2016 році створив колектив «Анця», для якого пише музику і є його художнім керівником.

Нагороди та відзнаки

Перший виступ Віктора Янца як сольного виконавця відбувся на сцені Львівського театру опери та балету
Лауреат закарпатської обласної премії ім. Д. Задора (2005 р.) за Симфонію № 2.
За оцінкою тижневика «Неділя» у 2013 році увійшов до сотні найвпливовіших людей Закарпаття.
20 квітня 2017 року став одним із перших лауреатів започаткованої Мукачівської міської премії імені Олександра Духновича в номінації «Музично-виконавське мистецтво» (як автор альбому «Співаночки про любов»).

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World