Menu
Menu

Варшавський Марк Маркович

1848-1907
Варшавський

Марк Маркович Варшавський (їд. מאַרק וואַרשאַווסקי‎; нар. 26 листопада 1848, Одеса, Херсонська губернія, Російська імперія[3] — пом.. 26 листопада 1907, Київ, Російська імперія) — єврейський поет і композитор, автор-виконавець пісень на їдиші.
Закінчив юридичний факультет Київського університету, працював у Києві присяжним повіреним. У вільний час писав і виконував, акомпануючи собі на піаніно, пісні на ідиші. Тривалий час Марк Варшавський не записував свої пісні, переконаний у їх невисокій художній цінності, однак за порадою Шолом-Алейхема він вирішив опублікувати збірку з 25 пісень з нотами, яка побачила світ 1901 року з передмовою Шолом-Алейхема і мала великий успіх серед читачів. Згодом збірка Варшавського «Ідише фолкслідер» («Єврейські народні пісні») неодноразово перевидавалася у розширеному вигляді.

Пісня «Сльози мірошника» у виконанні Сидора Біларського звучить у фільмі братів Коенів «Серйозна людина». Широко відома його пісня «Афн припечек» («На припічку»). Зокрема, Стівен Спілберг використав її у фільмі «Список Шиндлера» (1993).
Твори
«Der alef-beys» («Ойфн припечек»)
«Di mizinke oysgegebn»
«A briv fun Amerike»
«Der zeyde mit der bobe»
«Tsum badekns der kale»
A yidish lid fun Rumenie (Єврейська пісня з Румунії)
«Peysekh»
«Nebn kleyzl»
«Di shif»

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World